Investiční zlato a stříbro spolehlivě uchová hodnotu vašich peněz po dlouhé roky

[no_pagination]
Investování do zlata a stříbra patří mezi nejbezpečnější způsoby investování vůbec. Nepleťte si ho ale s investováním do zlata jakožto komodity na burze. Investiční zlato neztrácí kupní sílu, to je jeho největší přednost. Neočekávejte od něj žádné vysoké výnosy v budoucnu, byť i to je možné, protože cena zlata i stříbra obecně lehce roste, ale perfektně slouží k ochraně peněžních prostředků před inflací.

Proč investovat do zlatých mincí?

To je tím největším důvodem, proč si zlaté a stříbrné mince pořídit. Jsou totiž nezávislé na politických okolnostech či problémech na burze, svoji cenu drží dlouhodobě na zhruba podobné úrovni, a proto skvěle slouží k zajištění peněz. Mezi další výhody, které investiční stříbro a zlato odlišují od jiných investičních příležitostí, patří vysoká likvidita. Prodat je lze kdykoliv a kdekoliv po celém světě. Navíc jsou tyto drahé kovy fyzicky nezničitelné, takže pokud je neztratíte, nemusíte se bát o to, že by jakkoliv ztratily svoji hodnotu.

Výhody investičního zlata a stříbra

Protože investice do stříbra a zlata představuje je spíše ochrannou investicí, s mincemi a slitky se až na výjimečné případy příliš neobchoduje. Pokud byste se přeci jen chtěli do spekulací pouštět, je lepší nakupovat v době klidu a stability. Naopak v případě jakékoliv mimořádné události, kdy ostatní hledají jistotu pro uložení svých financí, kterou jim investiční zlato může nabídnout, se vyplatí prodávat.

Kde investiční zlato a stříbro pořídit?

Jedním z předních obchodníků s investičními kovy v České republice a na Slovensku je společnost AuPortal. Ve své nabídce má stříbrné a zlaté mince o různých hmotnostech (1 Oz, 2 Oz, 5 Oz, 10 Oz a další), které jsou platné a uznávané po celém světě. Za zmínku stojí například mince z australské lunární série. Podobně bohatý sortiment najdete i pro investiční zlaté slitky a investiční stříbrné slitky. Osobně se na jejich mince a slitky můžete podívat v prodejnách v Praze a Brně.

Pokud byste chtěli vlastnit obzvlášť speciální mince, zaměřte se na sběratelskou edici. Pořídit si můžete limitované edice, věnované osobám z historie, současnosti i popkultury. Stanete se tak jedním z mála jejich majitelů po celém světě. Těch nejvzácnějších mincí a medailí se razí pouhých několik tisíc, či dokonce stovek.