Redakce ProSvět.cz
5 prosince, 2019
[no_pagination]

Finanční odborníci se shodují, že se blíží další krize podobná té v roce 2008. Nemusíte jim věřit, ale skutečně se opakují některé vzory, které se objevovaly i tehdy před krizí. Každopádně, štěstí přeje připraveným. Pokud své peníze rozumně uložíte, krize vás finančně nezruinuje.

Nyní nemáme na mysli uložení do banky. Tam se s penězi nic zvláštního neděje, a pokud je tam necháte ležet, příliš si nepomůžete. Ani když je vyberete a schováte pod polštář, nebudete na tom lépe. Ztratí svou hodnotu stejně jako v bance.

Možná už jste přemýšleli nad vhodnou investicí

Je nasnadě, že aby si peníze udržely svou hodnotu, musíte je do něčeho uložit. Jenže do čeho? Na nemovitost potřebujete miliony, musíte se o ni starat, kromě toho v krizi hodnoty domů i bytů rapidně klesnou a bude trvat, než se vyšplhají zase nahoru. Navíc momentálně jsou ceny nemovitostí dost vysoko, takže není vhodná doba na nákup.

Umění, obrazy, grafiky, starožitnosti nebo veterány sice nevyžadují tak vysokou investici, navíc je můžete zpeněžit i v zahraničí. Jsou ovšem zatížené daní z přidané hodnoty ve výši 21 %. Opravdu chcete platit 21 procent z částky navíc?

Investiční zlato je vhodnou volbou

Pokud hledáte skutečně bezpečnou možnost uložení peněz, zvolte investiční zlato. Nakupte si zlaté cihly a mince, uložte si je doma, a pak je kdykoliv prodáte. Zlato má obrovskou spoustu výhod. Například se jeho zásoby tenčí, takže jeho hodnota v dlouhodobém měřítku stabilně roste. Dále je osvobozeno od DPH. Prodáte ho kdekoliv na světě, takže své rezervy snadno přeměníte na peníze, ať jste kdekoliv. Nemusíte mít našetřené statisíce, některé zlaté mince koupíte za desetitisíce.

A ještě jednu obrovskou výhodu má investiční zlato. Na rozdíl od jiných forem majetku vydrží. Přežije živelné pohromy, nerozpustí se, neshoří, dá se zakopat nebo zazdít. Zlato je tedy jasná výhra, pokud jde o bezpečnou investici na delší dobu.

Sdílejte článek