Veronika Bečková
18 ledna, 2022

V případě, že máte někoho blízkého v zahraničí, případně potřebujete někomu jinému, kdo má cizí bankovní účet, zaslat peníze, existuje v dnešní době poměrně dost možností. Zdaleka ne všechny jsou však výhodné, leckdy vás mohou zaskočit vysoké poplatky za jednotlivé transakce. Naštěstí zde jsou služby, u nichž vás převod peněz do zahraničí vyjde skutečně levně.

Zapomeňte na převody poštou. Jsou nejen drahé, ale navíc tímto způsobem nelze převádět peníze do všech zemí. Podobně se přesun peněz z Česka do zahraničí nevyplácí ani u většiny tuzemských bank, byť se zpravidla jedná o nadnárodní společnosti.

Paysend

V posledních letech si právem získávají oblibu moderní online služby. Typickým příkladem budiž Paysend. Ta přímo slouží k odesílání a přijímání peněz mezi jednotlivými zeměmi. Finanční prostředky snadno odešlete přes platební kartu, přičemž poplatky jsou zde naprosto minimální, z Česka vás jedna transakce vyjde na méně než 40 Kč.

Wise

Podobně výhodná je další služba – Wise. Poplatky se zde pohybují do 1 % odesílané sumy, přičemž je možné posílat klidně jen pár korun. Wise funguje ve více než 40 světových měnách, tudíž je možné ji využívat takřka všude.

Revolut

Asi nejpopulárnějším produktem je v současnosti Revolut. Zde si zřídíte účet. Jde vlastně o jakousi online peněženku, v jejímž rámci lze odesílat, přijímat a směňovat peníze v desítkách měn. Výhodnější kurzy vám ušetří několik procent peněz oproti klasickým bankovním převodům. V rámci služby Revolut lze dokonce kupovat kryptoměny. Základní účet je přitom zdarma.

Detailní informace o tom, jak Paysend, Wise a Revolut fungují, se dozvíte na webu moneyo.cz. Zjistíte tak, že zaslání peněz do ciziny nemusí stát tolik peněz, jak jste si možná doposud mysleli, respektive jak jste dodnes činili.

Sdílejte článek