Redakce ProSvět.cz
27 ledna, 2020

[no_pagination]
Vánoce jsou za námi. Po náročných adventních přípravách a příjemně strávených svátcích jsme se zase vrátili ke každodenní rutině. Bohatě prostřené stoly, mísy plné cukroví a čokoládové figurky na stromečku se spolu s lenošením u televize a posedáváním s rodinou a přáteli podepsaly na naší postavě. A ne každému z nás se zatím povedlo zbavit se nevzhledného tuku. Tento problém trápí celou řadu žen i mužů.

Dnešním ideálem krásy je zdravě štíhlá postava

Každá doba měla svou módu i vlastní ideál krásy. O staletích dávno minulých nám podávají svědectví dobové obrazy a rytiny, od konce předminulého století i fotografie. S jistotou tak víme, že každá éra vyznávala jiné přesvědčení. Baroku vládly kypré tvary, oproti tomu v šedesátých letech dvacátého století byla za módní ikonu považována Twiggy s extrémně štíhlou postavou. Dnešní doba naštěstí nefandí nezdravému hladovění, naopak, vyhublost rozhodně není žádoucí. Na druhou stranu ale nikoho neokouzlí tukové polštáře a záhyby. Trendem je vyváženost a pevné, zdravě vypadající tělo. A vysněné postavy se nesnaží dosáhnout jen ženy, ale také muži. Těm totiž v posledních letech začalo záležet na tom, jak vypadají, mnohem více než kdy dříve.

Přebytečných kil se můžeme zbavit mnoha způsoby

Klasické rady, jak získat krásné tělo, zná každý. Víme, že je třeba pravidelně se hýbat, zaměřit se na problematické partie, spalovat tuk aerobním cvičením, posilovat a nezapomenout na protahovací cviky. Je nám také známo, že cestou k úspěchu je vyvážený jídelníček, omezení kalorií a cukru, zvýšení konzumace zeleniny a zachování nutriční hodnoty jídla. A často se i poctivě snažíme. Jenže při všech povinnostech mnohdy nemáme dost času a nakonec si koupíme jídlo ve fast foodu, navíc v chladném počasí se chce běhat jen málokomu. A nesmíme zapomenout ani na to, že každé tělo funguje jinak. Jeden zhubne snadno, jiný se tukových záhybů nezbaví ani při pravidelném tvrdém cvičení. Liposukce ale funguje u všech.

Liposukce je rychlá metoda, se kterou se může zbavit tuku každý

O liposukci jsme všichni slyšeli. Mnoho z nás z ní ale má zbytečné obavy. Liposukce je totiž často považována za velký, bolestivý a náročný zákrok s dlouhou dobou rekonvalescence. To ale už dávno není pravda. Kromě klasické liposukce teď totiž můžeme zvolit i laserovou liposukci, která je výrazně šetrnější.

Jaké výhody má laserová liposukce oproti klasické?

Laserová liposukce SlimLipo je jednou z nejmodernějších metod, které používá estetická dermatologie. Dokáže si poradit nejen se nadbytečným tukem, ale také s ochablou pokožkou, celulitidou, striemi, nadměrným pocením a kožními nadbytky po hubnutí nebo po porodu. Navíc je zcela bezbolestná a má okamžitý efekt. Po pouhých dvou nebo třech hodinách tak hned uvidíme výsledek.

Jaký je rozdíl mezi laserovou a klasickou liposukcí?

Laserová liposukce nezanechává na rozdíl od starší techniky odsátí tuku jizvy, do podkoží se zavádějí kanyly o šířce maximálně 1,5 mm. Je vhodnou metodou pro všechny tělesné partie. Zákrok se provádí jen v lokální anestezii a ihned po něm je možné odejít domů. Nemusíme si ani brát dlouhou dovolenou, do práce můžeme už po jednodenním odpočinku.

Kde lze v Brně podstoupit laserovou liposukci?

Rozhodně nebudeme litovat, když zvolíme kliniku Dermaestet. Ta jako jediná v Brně kombinuje laserovou liposukci s vibrační, která usnadňuje průnik kanyly tkání a snáze tak odstraňuje tukové buňky. Kombinace těchto metod zaručuje maximální efekt. A chceme-li se v létě cítit skvěle v plavkách, právě teď je ideální čas objednat se na laserovou liposukci.

Klasická liposukceLaserová liposukce
Doba ošetření4-5 hodin2-3 hodiny
Typ anesteziecelkoválokální
Doba rekonvalescence14 dní24 hodin
Sdílejte článek