Redakce ProSvět.cz
4 listopadu, 2019

V obchodech dnes najdete celou řadu nejrůznějších batohů a krosen. Dělí se kromě jiného i dle toho, k jakým účelům se hodí. Potřebujete-li batůžek na cestování po vašem městě, případně jen na krátké výlety, pak je vhodné zvolit některý z modelů kategorie takzvaných urban batohů.

Jaký má mít urban batoh objem?

Urban batohy, česky řečeno městské batohy, jsou speciálně navržené tak, aby dokázaly pojmout předměty, které nejčastěji používáte při cestě do práce, na nákupy, případně při krátkých výletech.

Kvalitní městský batoh se pozná především tím, že není nijak zvlášť robustní, rozhodně nejde o žádnou krosnu s objemem 50 a více litrů. Kdo by se s takovýmto závažím chtěl trmácet po městě, že? Typicky se jedná spíše o malé typy batůžků s objemem kolem 10 – 15 litrů.

Batoh do města musí být komfortní

I u těchto modelů, které jsou určené na krátké cesty, je důležité, aby byly náležitě pohodlné. Proto si vždy všímejte toho, zda má vámi vybraný produkt alespoň lehce zpevněnou zadní část, praktické jsou také širší polstrované popruhy, jež mají být zároveň i dostatečně ergonomické, aby batoh na zádech a ramenou dobře seděl.

Všímejte si detailů a vychytávek

Součástí vnitřního vybavení urban batohu by vždy měly být různé boční a vnitřní kapsy, díky nimž si snadno rozčleníte své potřeby tak, abyste o nich měli neustále přehled a mohli je z batohu rychle a bez potíží vytáhnout. U některých modelů se dají najít i vychytávky, k nimž se řadí třeba pouzdro na mobil a tablet, případně i na notebook, zápisník apod.

Kde pořídit kvalitní městské batohy?

Kvalitní české batohy do města vyrábí kupříkladu společnost Bagmaster. V její nabídce najdete pánské, dámské i dětské modely urban batohů. Jsou vyrobené ze špičkových materiálů, díky čemuž mají vysokou odolnost vůči poškození, a tím pádem také dlouhou životnost, což oceníte ve chvíli, kdy batoh budete používat opravdu velmi často.

Sdílejte článek