Redakce ProSvět.cz
4 listopadu, 2019

Než se pustíte do nákupu prvních trekových bot, měli byste mít nastudovaný dostatek informací, protože se vůbec nejedná o jednoduchou záležitost. Zvolíte-li totiž nevhodný model, snadno ze svého výšlapu uděláte hororový zážitek.

Důležitá je volba terénu

Treková obuv se vždy vybírá podle toho, do jakého terénu má být určena. Jestliže s jistotou víte, že budete chodit hlavně kratší trasy po hladké rovné stezce, je lepší zvolit spíše nižší kousky či trekové sandály, a to z kategorie A-B. Naopak když váš čeká stoupání do kopce v náročném terénu, celodenní výlet nebo opravdu velká nadmořská výška, více služby vám prokáže outodoorová obuv nad kotníky.
Kromě výšky bot s terénem souvisí také jejich materiál. Pro náročné túry vsaďte na celokožené boty, protože vás ochrání před vlhkostí a chladem. Díky nim taktéž snáze předejdete drobným zraněním, jelikož noha bude dobře krytá. Kůže navíc snáze odolá mechanickému poškození, což se může na túře běžně stát - stačí se jen otřít o spadlou větev. Na kratší nenáročné pochody si zase vystačíte s lehčími materiály. 

Noha musí být pevná 

Další pravidlo, které je nutno při nákupu trekových bot dodržet, je výběr správné velikosti bot. Noha musí sedět pevně, protože jinak snadno přijdete k úrazům, jako jsou odřeniny z pádu nebo vymknuté kotníky. Současně myslete i na svoji pohodlnost. V botách budete absolvovat náročnou trasu, tudíž by vás neměly nikde dřít, ani tlačit.
Protože tipů a rad není nikdy dost, podívejte se na web https://www.eobuv.cz, kde naleznete přímo článek, který slouží jako průvodce při nákupu pohorek. Se správným modelem pak konečně můžete vyrazit za dobrodružstvím. A kam na túru v Čechách? Za návštěvu rozhodně stojí údolí Bílého Labe nebo Hruboskalské skalní město. Věřte, že tato místa vás okouzlí a na výlet budete vzpomínat ještě dlouho poté.

Sdílejte článek