Redakce ProSvět.cz
2 listopadu, 2019

V dnešní době si už jen těžko lze představit rodinu, která nepotřebuje osobní automobil. Jde o dopravní prostředek, díky němuž se snadno přepravujete do zaměstnání, vozíte děti do školy a na výlety, případně jezdíte na nákupy či pracovní cesty. Co ale dělat, pokud se vám vaše auto porouchá a musíte si pořídit nové? To vás může vyjít na spoustu peněz, jimiž ne každý disponuje. Řešením je operativní leasing.

Pokud se zaměříte na službu, kterou operativní leasing představuje, zjistíte, že se nejedná jen o výhodné pořízení vozidla pro lidi s nedostatkem volných finančních prostředků na nákup vlastního nového automobilu. Vyplatí se i úspěšným osobám, které pouze nechtějí mít s provozem auta zbytečně moc starostí.

Operativní versus běžný leasing

Je na místě zmínit, jak se operativní leasing liší od toho klasického. V první řadě zde po ukončení smlouvy nepřechází automobil do vašeho vlastnictví. Pouze po dobu sjednané doby platíte pravidelný měsíční paušál. Ten obvykle činí řádově jen jednotky tisíc korun.

Jakmile smlouva skončí, vozidlo předáváte zpět firmě, jež vám jej vydala. Znovu však můžete uzavřít nový kontrakt, díky čemuž se dostanete k autu, které nemá najeté prakticky žádné kilometry. Nestále tak vlastně obnovujete stáří vozu, což přispívá nejen k vašemu pohodlí, ale zároveň k bezpečnosti, protože situace v této oblasti zaznamenává téměř každým rokem nějaký pokrok.

Co vše získáte v rámci operativního leasingu?

Jak ukazuje například služba Driveto Klub, operativní leasing má celou řadu předností, díky čemuž je ideální jak pro méně movité, tak i pro úspěšné lidi. V rámci pravidelné měsíční platby za pronájem vámi vybraného automobilu totiž už nemusíte platit havarijní pojištění a povinné ručení.

Nedílnou součástí služby je i pravidelný servis zdarma, výměna pneumatik, případně i další záležitosti, jako jsou poplatky za rádio, dálniční známka apod. To vše byste si museli řešit zcela sami v případě, že byste zvolili cestu přímého nákupu vozidla a klasického operativního leasingu.

Služba, kterou jsem již zmínil, má jednoduché heslo, které zní: Driveto: Auto nemusíte vlastnit, stačí prostě jezdit. A je tomu skutečně tak. Sami se vlastně staráte pouze o nezbytné doplňování paliva a dalších provozních tekutin, bez nichž se žádný automobil neobejde.

Pro koho je operativní leasing určený?

Operativní leasing mohou využívat nejen fyzické osoby, ale také podnikatelské subjekty. I větší firmy si postupně tuto službu oblíbily, neboť díky ní neustále obnovují svůj početnější vozový park. Ten i po letech zůstává dostatečně reprezentativní, firmy za něj přitom nemusí vynakládat tak velké finanční prostředky, jako je tomu v případě, kdy se vrhnou na nákup všech vozidel. Jde o ideální způsob, jak kupříkladu minimalizovat náklady v začátcích podnikatelské činnosti, tedy v okamžiku, kdy peněz není zrovna nazbyt.

Operativní leasing dnes i v rámci zmíněného Driveto klubu nabízí celou řadu atraktivních vozů všech tříd. Od malých městských aut až po luxusní SUV, která se hodí na delší jízdy a do terénu. Záleží jen na vás, jaký model a značku vozidla si vyberete. Driveto Klub vám garantuje, že vše vyřídíte jen s občanským a řidičským průkazem, auto vám pak dodají do 3 pracovních dní od podpisu smlouvy.

Sdílejte článek