Menu

Jak ušetřit na internetu? Existuje více než jedna možnost!

Online nákupy bývají všeobecně výhodnější než nákupy v kamenných obchodech. Navíc existuje mnoho způsobů, jak si zboží na internetu pořídit ještě levněji!

Ušetřit můžete se slevovými kupóny 

Způsobů, jak ušetřit při nákupu na internetu, existuje opravdu mnoho. Většina e-shopů např. pravidelně připravuje různé slevové akce, protože se tímto způsobem snaží přilákat nové zákazníky. Tím se v podstatě neliší od leckterých kamenných prodejen. Najdete-li každopádně nějaký slevový kupon v internetovém obchodě, který prodává zboží, jež právě sháníte, můžete často i ušetřit i několik set korun. U dražších produktů může být navíc finanční úspora ještě vyšší.

Nakupte skrze cashbackové portály 

V posledních letech se i u nás objevily různé specializované portály jako např. Kuponer.cz, které začaly nabízet tzv. cashback. Takové weby jsou vlastně prostředníky mezi internetovým obchodem a zákazníkem. Pokud se zájemce o určité zboží dostane do e-shopu přes odkaz takového portálu a také zde nakoupí, bude mu část peněz vrácena zpět na účet. Cashback přitom neumožňuje nějakou drobnou úsporu, neboť výše vrácených peněz může činit až 10 %!

Před nákupem použijte srovnávač cen 

V současné době existuje v České republice přes 40 000 internetových obchodů. Vyznat se tedy v jejich cenách vlastními silami není tak úplně možné. Naštěstí však existují weby, na kterých lze ceny konkrétního zboží v různých obchodech porovnat. Říká se jim „srovnávač cen“. Největším takovým webem je aktuálně Heureka.cz, ale existují i specializovanější srovnávače jako třeba Favi.cz či Glami.cz, jež porovnávají ceny obchodů s nábytkem a dekoracemi, resp. fashion e-shopů.

Nakupte na Black Friday

Black Friday neboli „Černý pátek“ je marketingovou slevovou akcí, která v Severní Americe existuje desítky let. Od roku 2011 se ale postupně uchytila také v českém prostředí. Ačkoli někdy obchodníci vypočítávají slevy z přemrštěných cen, pokud budete dobře hledat, můžete často ušetřit až 80 %! Tato akce se obvykle koná na konci listopadu, ale mnohé e-shopy ji pořádají několikrát do roka. V každém případě v letošním roce startuje hlavní Black Friday 29. listopadu, takže buďte připraveni.

Ušetřete na dopravě zboží 

Nižší ceny v internetových obchodech jsou tak trošku „kompenzovány“ tím, že zákazníci musí platit cenu dopravy. Mnohé e-shopy na druhou stranu nabízejí možnost dopravy zdarma, objednáte-li si zboží nad určitou částku. Pokud tedy sháníte více věcí, nakupte je ideálně na jednom místě. Doprava zdarma bývá navíc poskytována i v případě, pokud zaplatíte zboží předem. Ačkoli to může být riskantní, minimálně u prověřených e-shopů nehrozí riziko, že k vám vybrané produkty nedorazí.

Nakupte na aukčním portálu či v internetovém bazaru 

Na internetu lze ušetřit i na aukčních portálech, z nichž je v České republice největší Aukro.cz. Tento web se sice neorientuje pouze na aukce, neboť zde naleznete i nákup a prodej za pevné ceny, nicméně díky aukčnímu systému můžete pořídit výhodně i unikátní či jinde zcela vyprodané zboží. Pokud vám nevadí produkty z druhé ruky, které mohou být i výrazně levnější, doporučujeme také využít služeb internetových bazarů. Asi nejznámější u nás je Bazoš.cz.

Líbil se vám článek?

Tisk
PR články

Potřebujete dostat balíček do světa co nejrychleji? Řešením je letecká…

Máte balíček, který chcete co možná nejrychleji dostat do jiné země a tradiční přeprava je příliš pomalá? Vyzkoušejte rychlejší druh…
PR články

Zpožděný let – Vše co potřebujete vědět a na co…

  Během cest se může let zpozdit, nebo může být i zrušen. Jak řešit tyto nepříjemné situace? Podívejte se, na…
PR články

Pojištění domácnosti vás ochrání před zloději, nehodami i živelnými katastrofami

Toužíte po komplexní ochraně vaší domácnosti? Nechcete se spoléhat na štěstí, že zrovna k vám zloději nezavítají nebo se vám…
PR články

Nikdy nevíte, co si na vás osud přichystá, a proto…

Náhoda umí být přívětivá, ale i velmi nevyzpytatelná. Často stačí vteřina, malá nepozornost a úraz je na světě. Ani sebevíce…
PR články

Jak snížit výši splátek hypotéky? Řešením je refinacování

Většina z nás touží po vlastním bytě nebo po domku se zahrádkou. A ať se rozhodneme pro život ve městě,…
PR články

Jak ušetřit při pořízení nemovitosti? Zelená hypotéka nabízí řadu výhod

Vlastní bydlení je sen většiny z nás. Pokud jsme odrostli studentským létům a získali stabilní příjem, přestalo nás bydlení u…