Menu

Jak vybrat správnou aktovku do školy?

Návrat do školy se blíží a rodiče tak začínají přemýšlet nad tím, jakou tašku svému potomkovi vybrat. Jakou aktovku by měl mít prvňáček a jaký batoh má mít k dispozici teenager?

Nejen na designu záleží

Děti i odrostlejší školáci mívají většinou o výběru aktovky jasno. Dávají přednost designu. Mezi dětmi vládnou hlavně animované postavičky z televizních seriálů a filmů a další populární hrdinové.

V tomto směru by však rodiče měli přistoupit ke korekci a dbát stejně tak na ergonomii. Dítě se musí cítit pohodlně. Nedejte tak na usilovné přesvědčování potomka, že právě tuhle aktovku s autíčky zaručeně chce, když se vám pro něj vhodná nezdá. Zkuste se dohodnout na kompromisu, dítě do výběru má co mluvit, o praktičnosti ale musíte rozhodovat vy. Co všechno by měla taška či batoh splňovat?

Taška nebo batoh

Rozhodnutí bude určitě ovlivněno i samotnými dětmi. Lze vybrat i kvalitní batoh, takže je poměrně pochopitelné, že od určitého věku u dítěte s aktovkou zkrátka nepochodíte.

Alespoň pro první třídu je vhodnější určitě aktovka, je přehlednější a pevnější díky vyztuženému dnu. Jestliže tak dítko na nákupu výrazněji neprotestuje a po batohu vyloženě neprahne, v obchodě byste měli sáhnout po aktovce.

Jak má vypadat konstrukce

Aktovky bývají většinou polstrované celé, u batohu tomu tak být nemusí. Nejdůležitějším prvkem je tvarování zad. Vhodně konstruovaný batoh je v této části polstrován tak, aby kopíroval přirozený tvar páteře.

Pozor si dávejte na celkovou hmotnost batohu i tašky. Z praktických důvodů: Čím těžší bude samotný batoh nebo aktovka, tím vyšší hmotnost bude muset dítě nosit na zádech, když se připočítají ještě učebnice a další pomůcky. Příliš lehká taška však může znamenat, že výrobce poněkud ošidil použité materiály, hmotnost by měla být optimálně asi 1 kg.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
PR články

Transplantace vlasů: Co vás vlastně čeká?

Trápí vás nadměrné vypadávání vlasů? Víte, že se nejedná o přirozenou záležitost, ale stav, který už je bohužel nezvratný?…
DŮM A ZAHRADA

Parní žehlička Laurastar vám zjednoduší život

Žehlení tvoří nedílnou součást života nejedné hospodyňky. Ačkoliv se jedná o poměrně otravnou činnost, bez ní by to bohužel…
PR články

Když léto na kole, tak to chce správné cyklistické oblečení…

Čím lépe se na kolo vybavíte, tím méně budete i při úmorné jízdě pociťovat nepříjemné pocity a zážitky. Nejnáročnější…
PR články

Nevíte, jak to zabalit? My vám poradíme!

Bezodpadová společnost je v podstatě těžko dosažitelným ideálem. Bez balicích materiálů se zkrátka, jak mnozí již zjistili, obejdeme jen…
KRÁSA A MÓDA

Snubní prsteny už dávno nemusí být stejné

Výběr snubních prstenů jsme možná kvůli karanténě na nějaký čas odložili. Stejně jako svatbu. Je však čas opět začít chystat…
PR články

Milují vaše ratolesti koně? Máme tip na to, jak jim…

Jistě si každý vzpomeneme, které zvíře jsme jako malé děti měli nejraději. Pro spoustu dívek a chlapců jsou to…