Jaká by měla být vaše první zbraň?

I když celá řada problematiky neznalých aktivistů tvrdí opak, mít doma zbraň pro vlastní sebeobranu rozhodně není špatné.

Nejenže budete klidněji usínat, ale také získáte proti případným narušitelům vašeho pozemku výhodu, kterou oni třeba mít nebudou. Střelná zbraň je tedy rozhodně užitečným doplňkem domácnosti.

Začněte u krátkých palných zbraní

Pokud si chcete udělat zbrojní průkaz, nemyslete si hned na poloautomatické pušky, či dokonce něco silnějšího. Pro začátečníka je dobré zaměřit se na krátké palné zbraně.

Nejenže se s nimi naučíte zacházet mnohem rychleji a lépe než s většími puškami, ale navíc se dají takovéto zbraně snadněji skrýt před případnými dalšími členy domácnosti. A i střelivo je pro pistole a revolvery obvykle levnější než pro dlouhé zbraně.

Rozhodně si nekupujte svou první, druhou ani jakoukoliv další zbraň někde pokoutně z druhé ruky. Možná je to lákavé cenově, nicméně se to nevyplatí. Takováto pistole může být jednak závadová a při jejím používání si můžete i ublížit, jednak je nakupování a přechovávání takovýchto kousků nelegální.

Chcete-li mít s čím střílet, obraťte se na profesionální prodej zbraní. V takových obchodech najdete vše, co budete potřebovat, a dokonce i něco navíc, třeba kvalitní zálesácké nože, vhodné vybavení na outdoor nebo dokonce luky a kuše.

Pistole nebo revolver

Při výběru krátké palné zbraně budete muset volit mezi pistolí a bubínkovým revolverem. Obě možnosti mají svá pozitiva i negativní stránky.

Pistole jsou zajímavé hlavně díky velkému zásobníku, který normálně dokáže pojmout až 10 nábojů. Dají se však pořídit i speciální nadlimitní zásobníky, co jsou určeny i pro dvacet a více kousků munice. Ovšem v případě, že se vám zasekne, byť jediný náboj, zbraň do opravy ztrácí svou funkci.

Bubínkové revolvery mají menší nábojovou kapacitu, nicméně v případě zaseknutí náboje je možné plynule přejít na další. Neztratíte tak možnost střílet. Jen musíte myslet na častější nutnost nabíjet.