Menu

Jaká obuv se nosila v minulém století? Podívejte se na největší trendy

Dnes vejdete do obchodu a vyberete si, po čem toužíte. Lodičky, kozačky, tenisky, turistické boty, baleríny, Crocsy, válenky, sandály a jiné boty. Vlastně ani do toho obchodu nemusíte vcházet, stačí se posadit doma na gauč a mrknout na internet. Dříve bývalo všechno trochu jinak.

V minulém století se nosilo prostě to, co se dalo koupit. Obzvlášť před rokem 1989 byla situace tristní a o mnohých módních výstřelcích ze západu se dalo tak maximálně snít. Přesto i k nám do Československa dolehla sláva některých ikonických typů obuvi. Pojďte se s námi na ně podívat.

Některé hity se vrací

Znalci by vám jistě potvrdili, že móda se čas od času opakuje. Oblečení po babičce tedy není radno vyhazovat, protože by možná mohlo přijít znovu do módy. A s obuví je situace stejná.

Je to pár let, co začalo šílenství po zimních válenkách značky UGG. Někteří je odsuzují, vypadají prý jako důchodky, další je milují. Tušili jste ale, že poprvé byly populární už v 70. letech minulého století? Začínaly v surfařské komunitě v Americe.

V osmdesátkách vznikl trend ponožek do lodiček, v němž se zhlédla například Miley Cyrus. A možná bychom zde mohli hledat i původ známého českého nešvaru – ponožek v sandálech.

Podobně se v nedávném období začaly vracet boty na platformě, které byly velmi v oblibě v sedmdesátých letech. Tehdy nosily boty na platformě nejen dámy, ale i pánové.

Jiné přetrvávají

Pak tu máme obuv, která vlastně nikdy z módy nevyšla. Dnes už není úplným hitem, ale nosí se stále. Takovým zástupcem jsou tenisky Adidas Superstar s charakteristickou gumovou špičkou. Víte, že světlo světa spatřily už v 60. letech minulého století?

Módní svět je zajímavé místo. Jestli chcete vědět více o tom, jak se měnila populární obuv, prohlédněte si infografiku, kterou ve spolupráci s módními blogery zpracoval e-shop Eobuv.cz. Boty jsou tam přehledně rozdělené do časových období a nechybí ani komentáře k jednotlivým dekádám. Mimochodem co myslíte, že infografika zobrazuje pro 21. století?

Líbil se vám článek?

Tisk
PR články

Bílé dveře se hodí do každého interiéru

Bílé dveře nikdy nezestárnou. Jsou elegantní, nadčasové a absolutně všestranné. Ještě, že si je u nás můžete pořídit přesně dle…
PR články

Jak postavit zahradní domek svépomocí? Poradíme vám, jak na to.

Při zakoupení zahradního domku stavebnicového typu obdržíte i dostatečně rozsáhlý návod s postupem a obrázky. Před montáží zahradního domku si…
PR články

TOP 4 typy svetrů, které vám během chladných dnů nesmí…

Ačkoli léto ještě neřeklo své poslední slovo, pomalu, ale jistě nám horkých letních dnů ubývá. Po dovolených plných slunce spojených…
PR články

Pečujte o svůj zrak! Máte jen jeden!

Máte zrak ostrý jako břitva? Pokud ne, nechte se vyšetřit očním lékařem a nechte si předepsat dioptrické brýle! Některou z…
PR články

Jak vybrat správnou aktovku do školy?

Návrat do školy se blíží a rodiče tak začínají přemýšlet nad tím, jakou tašku svému potomkovi vybrat. Jakou aktovku by…
PR články

Chystáte se do Ruska? Potřebujete i vízum

[no_pagination] Rusko jakožto země mnoha tváří láká turisty ze všech koutů světa nejen na své proslulé pamětihodnosti, ale také kulturní…