Menu

Jaká obuv se nosila v minulém století? Podívejte se na největší trendy

Dnes vejdete do obchodu a vyberete si, po čem toužíte. Lodičky, kozačky, tenisky, turistické boty, baleríny, Crocsy, válenky, sandály a jiné boty. Vlastně ani do toho obchodu nemusíte vcházet, stačí se posadit doma na gauč a mrknout na internet. Dříve bývalo všechno trochu jinak.

V minulém století se nosilo prostě to, co se dalo koupit. Obzvlášť před rokem 1989 byla situace tristní a o mnohých módních výstřelcích ze západu se dalo tak maximálně snít. Přesto i k nám do Československa dolehla sláva některých ikonických typů obuvi. Pojďte se s námi na ně podívat.

Některé hity se vrací

Znalci by vám jistě potvrdili, že móda se čas od času opakuje. Oblečení po babičce tedy není radno vyhazovat, protože by možná mohlo přijít znovu do módy. A s obuví je situace stejná.

Je to pár let, co začalo šílenství po zimních válenkách značky UGG. Někteří je odsuzují, vypadají prý jako důchodky, další je milují. Tušili jste ale, že poprvé byly populární už v 70. letech minulého století? Začínaly v surfařské komunitě v Americe.

V osmdesátkách vznikl trend ponožek do lodiček, v němž se zhlédla například Miley Cyrus. A možná bychom zde mohli hledat i původ známého českého nešvaru – ponožek v sandálech.

Podobně se v nedávném období začaly vracet boty na platformě, které byly velmi v oblibě v sedmdesátých letech. Tehdy nosily boty na platformě nejen dámy, ale i pánové.

Jiné přetrvávají

Pak tu máme obuv, která vlastně nikdy z módy nevyšla. Dnes už není úplným hitem, ale nosí se stále. Takovým zástupcem jsou tenisky Adidas Superstar s charakteristickou gumovou špičkou. Víte, že světlo světa spatřily už v 60. letech minulého století?

Módní svět je zajímavé místo. Jestli chcete vědět více o tom, jak se měnila populární obuv, prohlédněte si infografiku, kterou ve spolupráci s módními blogery zpracoval e-shop Eobuv.cz. Boty jsou tam přehledně rozdělené do časových období a nechybí ani komentáře k jednotlivým dekádám. Mimochodem co myslíte, že infografika zobrazuje pro 21. století?

PR články

Transplantace vlasů: Co vás vlastně čeká?

Trápí vás nadměrné vypadávání vlasů? Víte, že se nejedná o přirozenou záležitost, ale stav, který už je bohužel nezvratný?…
DŮM A ZAHRADA

Parní žehlička Laurastar vám zjednoduší život

Žehlení tvoří nedílnou součást života nejedné hospodyňky. Ačkoliv se jedná o poměrně otravnou činnost, bez ní by to bohužel…
PR články

Když léto na kole, tak to chce správné cyklistické oblečení…

Čím lépe se na kolo vybavíte, tím méně budete i při úmorné jízdě pociťovat nepříjemné pocity a zážitky. Nejnáročnější…
PR články

Nevíte, jak to zabalit? My vám poradíme!

Bezodpadová společnost je v podstatě těžko dosažitelným ideálem. Bez balicích materiálů se zkrátka, jak mnozí již zjistili, obejdeme jen…
KRÁSA A MÓDA

Snubní prsteny už dávno nemusí být stejné

Výběr snubních prstenů jsme možná kvůli karanténě na nějaký čas odložili. Stejně jako svatbu. Je však čas opět začít chystat…
PR články

Milují vaše ratolesti koně? Máme tip na to, jak jim…

Jistě si každý vzpomeneme, které zvíře jsme jako malé děti měli nejraději. Pro spoustu dívek a chlapců jsou to…