Menu

Jaká obuv se nosila v minulém století? Podívejte se na největší trendy

Dnes vejdete do obchodu a vyberete si, po čem toužíte. Lodičky, kozačky, tenisky, turistické boty, baleríny, Crocsy, válenky, sandály a jiné boty. Vlastně ani do toho obchodu nemusíte vcházet, stačí se posadit doma na gauč a mrknout na internet. Dříve bývalo všechno trochu jinak.

V minulém století se nosilo prostě to, co se dalo koupit. Obzvlášť před rokem 1989 byla situace tristní a o mnohých módních výstřelcích ze západu se dalo tak maximálně snít. Přesto i k nám do Československa dolehla sláva některých ikonických typů obuvi. Pojďte se s námi na ně podívat.

Některé hity se vrací

Znalci by vám jistě potvrdili, že móda se čas od času opakuje. Oblečení po babičce tedy není radno vyhazovat, protože by možná mohlo přijít znovu do módy. A s obuví je situace stejná.

Je to pár let, co začalo šílenství po zimních válenkách značky UGG. Někteří je odsuzují, vypadají prý jako důchodky, další je milují. Tušili jste ale, že poprvé byly populární už v 70. letech minulého století? Začínaly v surfařské komunitě v Americe.

V osmdesátkách vznikl trend ponožek do lodiček, v němž se zhlédla například Miley Cyrus. A možná bychom zde mohli hledat i původ známého českého nešvaru – ponožek v sandálech.

Podobně se v nedávném období začaly vracet boty na platformě, které byly velmi v oblibě v sedmdesátých letech. Tehdy nosily boty na platformě nejen dámy, ale i pánové.

Jiné přetrvávají

Pak tu máme obuv, která vlastně nikdy z módy nevyšla. Dnes už není úplným hitem, ale nosí se stále. Takovým zástupcem jsou tenisky Adidas Superstar s charakteristickou gumovou špičkou. Víte, že světlo světa spatřily už v 60. letech minulého století?

Módní svět je zajímavé místo. Jestli chcete vědět více o tom, jak se měnila populární obuv, prohlédněte si infografiku, kterou ve spolupráci s módními blogery zpracoval e-shop Eobuv.cz. Boty jsou tam přehledně rozdělené do časových období a nechybí ani komentáře k jednotlivým dekádám. Mimochodem co myslíte, že infografika zobrazuje pro 21. století?

Líbil se vám článek?

Tisk
PR články

Akce v kostýmech baví děti i dospělé. Vyberte si ten…

Děti milují každou příležitost, kdy se mohou obléci do kostýmů a vcítit se do role oblíbené pohádkové postavy, čarodějnice, upíra,…
PR články

Jak si vybrat batoh do města?

V obchodech dnes najdete celou řadu nejrůznějších batohů a krosen. Dělí se kromě jiného i dle toho, k jakým účelům…
PR články

Jak si vybrat trekovou obuv

Než se pustíte do nákupu prvních trekových bot, měli byste mít nastudovaný dostatek informací, protože se vůbec nejedná o jednoduchou…
PR články

Jak se chránit při práci za tmy? Pořiďte si oblečení…

Práce ve tmě se považuje za významné riziko zvyšující počet zranění a úrazů na pracovišti. Týká se dělníků, operátorů s…
PR články

Jak si zajistit kvalitní vůz, aniž byste za něj museli…

V dnešní době si už jen těžko lze představit rodinu, která nepotřebuje osobní automobil. Jde o dopravní prostředek, díky němuž…
PR články

Jak si vybrat správné místo k bydlení

Plánujete se usadit, založit rodinu a řešíte otázku bydlení. V takovém případě si můžete najít bydlení svépomocí nebo se obrátit…