Když léto na kole, tak to chce správné cyklistické oblečení i další vybavení

[no_pagination]
Čím lépe se na kolo vybavíte, tím méně budete i při úmorné jízdě pociťovat nepříjemné pocity a zážitky. Nejnáročnější je jízda v terénu. Máte z ní ale nejvíce zážitků.

Letos se možná na náročnější cyklovýlety vydají i ti, kteří doposud kolo využívali skutečně jen zřídka. Zajet si na kole na chalupě k blízkému rybníku, k tomu nepotřebujete žádné superkolo ani speciální oblečení. Obvykle jedeme rovnou v plavkách, ti zodpovědnější z nás neopomenou ani v tomto případě cyklohelmu. Pokud se však rozhodnete přidat k partě více trénovaných cyklistů a budete s nimi trávit týdenní či desetidenní dovolenou, potřebujete se na to vyzbrojit nejen vhodným cyklistickým oblečením, ale důležitou je i další cyklovýbava.

Pojďte si užít MTB stezky se správnou výbavou

V první řadě se hodí celoodpružené kolo. Není to žádný zbytečný nadstandard. Už po prvním dnu v sedle vám bude jasné, že jste se vydali skutečně na aktivní dovolenou. Proti bolesti svalů či kostí pomáhají cyklistické kraťasy s polstrováním. Ani když máte občas v létě pocit, že byste se jim raději vyhnuli a vydali se na kole v něčem lehčím, ochranu svých sedacích partií nepodceňujte. Z kola umí skutečně pěkně bolet.

Nezapomeňte ani na důležité chrániče

V první řadě na cyklistickou helmu. Potřebujete však též rukavice na kolo a pro MTB cyklistiku ideálně rovněž páteřní chránič. Věděli jste, že jej můžete mít přímo implementovaný do cyklobatohu? Takový batoh na kolo koupíte v e-shopu Singltrek.cz. Batohy z francouzských Alp, Prism, mají implementovaný páteřní chránič, ale nejen to. Jde o modulové batohy, které se zmenšují a zvětšují podle vašich aktuálních potřeb. K základnímu dílu s páteřním chráničem si snadným způsobem připevňujete další nástavby batohu. Tento skvělý sportovní batoh s páteřním chráničem oceňují nejen cyklisté, ale i lyžaři, snowboardisté či skialpinisté.

Ať se nezapotíte

MTB stezky jsou fyzicky náročnější. Z toho důvodu je důležitým vybavením rovněž vhodný funkční dres na koloKvalitní cyklistické oblečení umí dobře dýchat i při nejvyšších letních teplotách, odvádí pot a je příjemné pro pokožku.