Menu

Koberec do kanceláře? Jedině zátěžový!

Koberec coby podlahová krytina vyniká řadou předností. Tlumí hluk, udržuje teplo v interiéru a je i příjemný na dotek. Koberec však v závislosti na materiálu může fungovat i jako pohlcovač prachů, regulátor vlhkosti a čistička vzduchu.

Na trhu se setkáme s několika druhy koberců, ať již se jedná o koberce kusové, metrážové, bytové a zátěžové. Jaký zvolit? Dozvíte se z následujícího článku.

Koberce podle materiálů a techniky výroby

Podle techniky výroby se koberce dělí na tkané a vyšívané. Podle materiálu pak na syntetické (polyamidové vlákno, polyester, polypropylen, polyakryl), z přírodních materiálů (hedvábí, bavlna, vlna) a kombinované (ze směsi syntetických a přírodních materiálů).

Přírodní, nebo syntetické?

Nejluxusnější a zároveň nejdražší jsou samozřejmě koberce z přírodních materiálů – příjemné na dotek, tlumící hluk i pohlcující prach. Špatnou volbou však nejsou ani moderní syntetické koberce vynikající zase dobrými antistatickými vlastnostmi, odolností proti roztočům i tvarovou stálostí.

Jaký koberec zvolit?

Výše zmíněné vlastnosti v podstatě předurčují umístění koberce. Zatímco do kuchyní, chodeb a hal doporučujeme na údržbu nenáročné běhouny, v ložnici si v závislosti na vašem rozpočtu můžete užívat i luxusu přírodního koberce. Pokud si nemůžete dovolit koberec hedvábný či vlněný, doporučujeme vybírat z koberců polyesterových. Ty spolu se stálobarevností a vysokým jasem vynikají i schopností odolávat skvrnám rozpustným ve vodě, což z nich činí cenově dostupnou podlahovou krytinu vhodnou do domácností a méně namáhavých prostor.

Koberce s vysokým stupněm zatížení

Naopak pro více zatěžované prostory, tedy kanceláře, hotely, školy, školky a zdravotnická zařízení jsou přímo určeny tzv. zátěžové koberce, které (z titulu svého názvu) odolávají vysokému stupni zatížení. A k tomu vynikají i odolností vůči opotřebení a ohni. Tyto koberce však bývají i velmi dobrým zvukovým izolantem a dobře pohlcují i nečistoty. Na trhu se setkáte s několika třídami zátěžových koberců různých barev, které se mohou stát ozdobou vaší kanceláře.

Rozměr, barva a vzor

Dalšími parametry při výběru koberce jsou jeho rozměr, barva a vzor. Zde jsou možnosti téměř nepřeberné. Při výběru vycházejte ze svého vkusu, ale i celkového ladění místnosti. Chcete-li v ní dosáhnout harmonie, snažte se barvu či vzor koberce sladit s ostatními textiliemi, tedy závěsy či dekoračními polštáři. To však probereme v některém z dalších článků.

PR články

Ucpané WC, neodtékající odpad? Pomůže instalatér

Neodtékající odpad byl dříve důvodem, proč zavolat tatínka, ten se o všechno postaral. Dnešní mladí lidé ovšem nejsou tak…
KRÁSA A MÓDA

Čím se niche parfémy liší od těch běžných?

Už máte plné zuby La vie est belle, který cítíte na každé páté ženě? Black Opium se vám převonělo,…
PR články

Rady při nákupu ojetého vozu

Koupě ojetého vozu je vždy docela výzva, která začíná prohledáváním inzerátů a končí podpisem smlouvy. Poradíme vám, jak si…
PR články

Zkompletujte zimní garderobu během Black Friday 2020

Toužíte po osvěžení zimní garderoby, ale při samotném pomyšlení o dalších výdajích, Vaše kreditní karta téměř odmítá poslušnosti? V…
PR články

Solné lampy – Ideální dárek k Vánocům, jenž pomůže zatočit…

Vánoce se nezadržitelně blíží a nastává tedy čas obstarávání dárků, avšak vybrat vhodný dárek, který by potěšil tělo i mysl není vůbec nic…
DŮM A ZAHRADA

Máte ráda luxus? Pořiďte si kvalitní povlečení se skvělým designem!

Každá moderní žena ví, jak důležité je pečovat o sebe i o své okolí. Upravený vzhled, ke kterému nedílně…