Kolagen je důležitý pro zdraví pojivových tkání, pokožky i vlasů. Zajistěte tělu jeho přísun!

Chcete být ve skvělé kondici a dobře vypadat? Pak byste měli svému tělu věnovat správnou péči. To v dnešní uspěchané době nemusí být snadné, rozhodně se ale vyplatí najít si v nabitém programu čas na relaxaci, aktivní zábavu a sport. V mládí se obvykle lidský organismus dokáže dobře vypořádat i s vysokou zátěží, s přibývajícími léty na sobě ale většina lidí pozoruje častější únavu i různé další obtíže. Zejména ženy se navíc těžce vyrovnávají s přibývajícími vráskami. Mnoha problémům však lze předejít, nebo je alespoň oddálit.

Chcete si prodloužit mládí? Pomoci vám může i kolagen

Elixír věčného mládí doposud nikdo neobjevil, i tak však existují různé způsoby, které vám pomohou udržet si zdraví a mladistvý vzhled do pozdního věku. Základem samozřejmě dopřávat si pravidelně pohyb i dostatek spánku, vyvarovat se zbytečného stresu a konzumovat nutričně vyváženou stravu z kvalitních surovin. To samo o sobě ale nemusí stačit. Některé důležité látky mohou tělu i při pečlivém sestavování jídelníčku chybět. Naštěstí je můžete konzumovat ve formě doplňků stravy. Důležité je dodávat nejen vitamíny a minerály, ale také například kolagen. Právě ten je důležitý pro správnou funkci a regeneraci svalů, pojiv, pokožky, vlasů, kloubů, kostí i zubů a dásní.

Když zvolíte hydrolyzovaný kolagen, vaše tělo vám poděkuje

Kolagen si můžete dopřát v různých formách. Nejznámější je ve formě želatiny, kterou koupíte v každé prodejně potravin. Je však třeba uvědomit si, že je želatina pro člověka obtížně stravitelná a organismus ji nedokáže optimálně využít. Tou nejlepší možnou volbou je hydrolyzovaný kolagen. Proč tomu tak je? Při hydrolýze dochází ke zkracování molekulových řetězců a ztrátě želírujících vlastností kolagenu. Na druhou stranu se zlepšuje jeho rozpustnost ve vodě. Proto je hydrolyzovaný kolagen tím nejlepším řešením.