Redakce ProSvět.cz
2 srpna, 2022

Společnost Apple pravidelně představuje své nové nejvymakanější modely z oblasti chytrých telefonů celému světu většinou každý rok v září. Někteří věrní stoupenci je hned objednávají, a to jen proto, aby se mohli co nejdříve pochlubit nejžhavější novinkou. Oproti tomu se může zdát koupě staršího modelu v roce 2022 jako pořádně ulítlá myšlenka. Vyplatí se tedy dnes investice do starších modelů?

Odpověď hledejte ve svých očekáváních

Smartfony jsou skvělými pomocníky v nejrůznějších situacích, zabaví nás na dlouhých cestách a, co je důležitější, spojují nás s těmi nejbližšími. Odpověď na otázku, zda se vyplatí koupě staršího modelu telefonu iPhone však není tak jednoznačná. Vše závisí na vašich preferencích a také na tom, k čemu budete telefon využívat. Řekněme si však upřímně, mnoho novinek často nabízí všelijaké profesionální funkce, které běžní smrtelníci ve svém každodenním životě jen sotva využijí.
Koupě staršího modelu tak v tomto případě nebude krok vedle, ovšem i při této volbě myslete na péči a důslednou ochranu. Dnes na trhu bez problémů seženete vysněný kryt na iPhone 8, iPhone 7, ale i na další starší modely. Zapomínat byste neměli ani na ochranné sklo nebo fólii. Výhodou starších modelů je také nižší cena, za kterou dostanete skutečně působivý výkon a stále aktuální operační systém.

Zdroj: pexels.com

Tři starší modely, které stojí za zvážení v roce 2022

iPhone SE (2020)

V porovnání s novějšími modely sice tělo iPhone SE připomíná starší iPhony s Home Buttonem, přesto si získal srdce milionů lidí po celém světě. Silnější rám kompenzuje špičková kvalita Retina displeje, na kterém můžete sledovat na jedno nabití až 13 hodin videí. Samozřejmostí je podpora dnes oblíbeného bezdrátového nabíjení Qi, video zachycené ve 4K či Smart HDR nebo Touch ID. Šikovného pomocníka s odolnou konstrukcí z hliníku a skla nerozhází ani rozlitá káva či prašné prostředí.

Zdroj: pixahive.com

iPhone 11 (2019)

Model iPhone 11 nabízí stále moderní technologie za podstatně nižší cenu. Obrovským lákadlem je skutečně povedený design se zaoblenými hranami. Sice působí o něco mohutněji, ale manipulace s ním je opravdu pohodlná. Srdce iPhonu 11 je, stejně jako v modelu SE, tvořeno mimořádně výkonným procesorem A13 Bionic. Na paty stále šlape také svým mladším sourozencům – iPhonu 12 a iPhonu 13 – protože se může pochlubit stejnou 4GB operační pamětí. Skvělé fotoaparáty, vysoká odolnost a slušná výdrž baterie jsou tak už jen třešničkou na dortu tohoto staršího, ale promakaného modelu.

Zdroj: pexels.com

iPhone XS (2018)

OLED displej, kterým disponuje model iPhone XS, vážně konkuruje tradičnějšímu LCD displeji, a to především lepším výkonem barev, kontrastu, ale také jasu. Krok s novějšími modely si dokáže udržet také, co se kapacity baterie a procesoru týče. Zahanbit se nenechá ani na poli fotoaparátů. Mnohé potěší i velikost interního úložiště, protože kromě tradičních 64 GB nabízejí další verze 256 GB a 512 GB. Šikovné tělo padne každému hravě do ruky. I když už sice jde o jakéhosi Apple seniora, určitě jej není třeba zavrhovat.

Zdroj: pexels.com

Ať už jste věrným fanouškem techniky od společnosti Apple, nebo se jen odhodláváte na životní změnu přechodem na operační systém iOS, starší modely iPhone vám rozhodně mají co nabídnout.

Zdroj: www.etuo.cz

Sdílejte článek