Květiny mi ve váze zvadly vždy velmi rychle. Pak jsem objevila tento oživující roztok, díky němuž vydrží čerstvé více než 7 dní!

Hnojení pokojových rostlin pomocí vaječných skořápek, kávové sedliny či zbytků banánových slupek, to je jen část domácích receptů, které Vašim rostlinkám sice dodají potřebné živiny, ale neprobudí je v případě, že začnou prostě vadnout. A Vy nechápete proč, protože vody mají akorát a dosud jim nic nebylo. Máme řešení!

[hana-code-insert name=’google‘ /]A co popel? Po staletí ho lidé používají v zahradách a jeho výsledky jsou vynikající. Proč by pak nemohl fungovat i na pokojové rostliny? Vyzkoušeli jsme to a výsledek byl perfektní. Popel je nejlepším zdrojem živin a minerálních látek, především obsahuje fosfor, hořčík, draslík, síru, zinek, železo a bor. Tím ale jeho účinky nekončí.

Existuje několik druhů popela, který můžete klidně použít jako hnojivo. Sbírejte popel z Vašeho krbu, vynikající je i popel ze slámy, případně z hnoje. Na základě toho, z čeho popel je, můžete určit, jaké minerály se v něm primárně nacházejí.

Čtěte také: Nikdy jsem nechápala, proč froté ručníky po nějakém čase ztvrdnou a ztratí svůj půvab… Pak mi sousedka prozradila tajemství na udržení jejich měkkosti a hebkosti!

Popelem ze dřeva však můžete absolutně bezpečně hnojit všechny pokojové i balkónové rostliny, výborně na něj reagují fíkusy, begónie, brambořík, fuchsie, pelargónie, ale i hrnkové růže.

Roztok z popela

Do 10 litrů vody přisypte 100 gramů popela. Pořádně zamíchejte a vesele polévejte. Vaše rostliny a květiny budou jako znovuzrozené. Popel můžete klidně přdávat i do váz s čerstvými květinami. Výborně oživí všechno, co začíná vadnout, ale působí i jako prevence pro delší životnost řezaných květin.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Zelená sezóna

Roztokem s popelem můžete klidně hnojit celou sezónu. Je jedno jestli rostliny právě nahazují nové listy nebo květy, popel jim neuškodí, pouze prospěje. Dávejte si však velký pozor, abyste takový roztok nesmíchali s chemickým hnojivem, především s amoniakem. Dusíkatými hnojivy hnojte rostliny až měsíc poté, co jste je naposledy polili roztokem s popelem.

Věříme, že Vaše rostlinky budou hezčí, zelenější a zdravější než dosud. Na ty naše to platilo. Před vyložením muškátů na balkony můžete předtím pohnojit i ty. Měly by mít silnější listy a celkově by měly získat na odolnosti. Rovněž rychleji nahodí zeleň a květy.