Veronika Bečková
25 prosince, 2021

Až překvapivé množství lidí během zimních měsíců trpí nedostatkem vitamínu D. Příčinou je nedostatek slunečního svitu a nedostatečný obsah tohoto vitamínu ve slunečním záření. Výsledkem tak je to, že tělo postupně vyčerpá uložené zásoby vitamínu D z letních období a nastává deficit. Proč je vitamín D tak důležitý a jak pomoci organismu s jeho doplněním? To se dozvíte v tomto článku.

Účinky vitamínu D v lidském těle

Mezi hlavní účinky vitamínu D v lidském těle patří především důležitá role pro ovlivňování metabolismu vápníku a fosforu. To ve výsledku znamená, že jde o látku nutnou pro zdravé zuby a kosti. Vitamín D také pomáhá správné činnosti přirozené obranyschopnosti organismu. Při jeho dostatečném množství v organismu je možné pozorovat zlepšení fyzické kondice. Aby byl doplněk stravy co nejvíce účinný, využívá se kombinace s vitamínem K2. Díky tomu je přípravek vitamín D3 K2 prospěšný také pro zdravou srážlivost krve, normální stav kostí a vitamínu D3 pomáhá zvyšovat účinnost.

V jaké podobně vitamín D doplňovat

Aby bylo užívání doplňku stravy s vitamínem D opravdu efektivní, je nutné zvolit takový přípravek, který má výborné složení. To mohou nabídnout například vitamín D3 K2 kapky. Výhodou je snadné a pohodlné dávkování pro optimální užívání.

Vybírejte kvalitní doplněk stravy

Při výběru každého doplňku stravy je také velmi důležité, v jaké formě je zvolená látka obsažena. Konkrétně vitamín D3 K2 MK7 kapky obsahují nejlépe vstřebatelné a využitelné formy těchto látek, jaké je možné do těla dostat. Čistota přípravku je vždy pečlivě kontrolována a při užívání tak doplňujete v zásadě pouze tyto dva vitamíny bez zbytečných přídavků navíc. Použití kvalitního MCT oleje navíc dohromady vytváří ideální vegetariánský doplněk stravy.

Sdílejte článek