Matrace 140×200 – královský luxus i tip pro studenty

Chcete se v noci pořádně natáhnout a nepadat přitom každou chvíli z postele? Nebo zařizujete studentský byt, kde se hodí matrace 140×200? Zde jsou tipy k využití tohoto skvělého rozměru matrace.

Konečně královský spánek bez končetin na zemi

Známe to všichni. Ráno se probudíme rozlámaní a matně si vzpomínáme, že nám přes noc z postele padala tu noha, tu ruka. Chtělo by to širší postel? Určitě! Dnes se již naštěstí vyrábějí komfortní jednolůžka s rozměrem matrace 140×200 – ta poskytnou skutečnou oporu celému tělu a spánek dostává náhle jiný rozměr. A to doslova. Matrace s těmito rozměry pak dobře doladí komfort spánku. Takže si podle svých zvyklostí můžeme následně vybrat klasické nebo zdravotní matrace.

Studentský byt a jeho omezené prostory

Pokud zařizujete studentský pokoj, zřejmě počítáte s tím, že nebude oplývat obřími rozměry. V tomto případě je dobré zvážit, zda by se do tohoto prostoru hodilo spíše lůžko a matrace 140×200. Tyto rozměry jsou dostatečně komfortní pro přespání dvou pilných studentů i příjemné pro rozložení skript po celé ploše postele během dne. Ušetříme tak v pokoji spoustu potřebného místa. Prostorem totiž studentské pokoje, narozdíl od množství vědomostí na metr čtvereční, skutečně neoplývají.

Tip do dětského pokoje

Máte děti? Rádi byste jim dopřáli jiný rozměr spaní? Postel s matrací těchto rozměrů může být tipem i pro vás. Výrobci dětských postelí totiž často vůbec nepočítají se všemi nepostradatelnými prvky, které dítě potřebuje ke spánku. Mnohdy se tak stává, že je obloženo kopou plyšových hraček a na dítě samotné pak v posteli jaksi prostor téměř nezbývá. Či máte doma kočku či psa a spává u vás doma? Zřejmě uznáte, že je čas, aby i malý majitel zvířete měl dostatek místa pro svůj noční odpočinek.

Hodily se vám zmíněné tipy? O tom nepochybujeme! Teď už ale dobrou, a hlavně pohodlnou noc.