Redakce ProSvět.cz
29 ledna, 2020

[no_pagination]
Pokud pravidelně jezdíte na dovolenou, což je dnes asi případ většiny lidí, určitě se vám hodí kvalitní cestovní zavazadlo. Rozhodně jej oceníte při letecké přepravě, kdy zavazadla dostávají obvykle pořádně zabrat. Pokud budete mít kvalitní kufry, tak nebudete muset řešit s každou druhou cestou poškození a následnou reklamaci zavazadel.

Co zohlednit při výběru cestovního zavazadla

Cestovních zavazadel existuje obrovské množství druhů. Dnes si můžete vybrat cestovní zavazadlo kvalitní a stylové zároveň. Asi nejdůležitější je ale u cestovního zavazadla samozřejmě jeho praktičnost. Cestovní kufry samozřejmě existují také v mnoha rozměrech, s různými držadly, praktickými úchyty i kolečky. Rozměr si můžete vybrat podle toho, co v kufrech plánujete převážet, v případě příručního zavazadla pak především podle typických limitů pro velikost kabinového zavazadla. Pokud se jedná o klasický kufr, který bude uložen v zavazadlovém prostoru, obvykle máte na výběr provedení: 

  • Textilní
  • Skořepinové

Textilní kufry mají výhodu v tom, že se dokáží tak trochu přizpůsobit. Zkrátka někdy do nich nacpete tolik věcí, že se tomu sami divíte. U některých takových kufrů navíc lze rozšířit jejich kapacitu prostřednictvím speciálních zipů, tzv. expandérů. Nicméně jsou ale náchylnější na poškození, resp. protržení. Odolnost je zase doména skořepinových variant, které jsou zkrátka tvrdé a jsou vyrobeny z materiálů, kde se předpokládá, že budou muset odolat hrubému zacházení.

Volba zavazadla podle destinace

V současné době je stále více módě cestovat nalehko. Zejména blízké destinace, nebo různé eurovíkendy, kdy cestujete pouze na krátkou dobu, jsou jako stvořené k tomu cestovat pouze s příručním zavazadlem. Pokud už je ale vaším cílem třeba dovolená na Kypru s celou rodinou, určitě se vyplatí mít toho nabaleno trochu více. Zejména pokud cestujete s dětmi, tak prakticky není jiná možnost. Tehdy se vám kvalitní velký kufr rozhodně osvědčí.

Zdroj: Olena Yakobchuk / Shutterstock.com

Sdílejte článek