Veronika Bečková
27 ledna, 2022

Kartonové úložné krabice jsou velmi praktickou pomůckou, jak si zorganizovat dokumenty, ale i jiné věci. Aby to však mohlo opravdu dobře fungovat, musíte umět využít krabice na maximum. Co to znamená, jak si archivaci usnadnit a kde krabice nakoupíte? To všechno se můžete dozvědět přímo v tomto článku.

Správná velikost krabic

Hned na začátek je dobré vybrat takové krabice, které budou svou velikostí odpovídat předmětům pro uložení. Výběr je totiž poměrně pestrý a k dispozici máte šanony přímo na dokumenty či krabice ve tvaru krychle, do kterých vložíte víceméně vše, co potřebujete. Obecně by však úložné krabice měly být z kvalitního kartonu pro snazší manipulaci a dostatečnou ochranu uložených věcí.

Přehledné popisky a uspořádání

Jakmile dáte věci do krabic, nezapomeňte na jejich řádné označení. Když si všechny krabice důkladně popíšete a označíte, pomůžete si tak s pozdější orientací v tom, kde co máte. Pokud je krabic více, není dobré dávat je pouze na sebe, ale spíše je umístit na různé police v regálu. Budete si tak moct vytáhnout konkrétní krabici bez nutnosti přerovnávání těch ostatních.

Kvalitní lepicí páska

Když jde o věci, které chcete převést nebo je uskladnit na delší dobu, krabice zavřete. A s tím pomůžou kvalitní lepicí pásky. Stačí si vybrat barevnou variantu a následně se pustit do lepení. Mnoho pásek se dá v případě potřeby i jednoduše odlepit bez většího poškození samotné krabice.

Vše pohodlně nakoupíte ve specializovaném obchodě

Krabice, lepicí pásky, ale i další pomůcky pro skladování, balení a manipulaci s věcmi, můžete pohodlně zakoupit ve specializovaném internetovém obchodě. Sortiment je opravdu pestrý, takže zde najdete kousky pro domácí použití i výbavu do kanceláře či na provoz vlastního e-shopu. Navíc nechybí výhodné ceny, což platí hlavně pro případ, kdy od dané věci pořídíte více kousků.

Sdílejte článek