Redakce ProSvět.cz
15 července, 2019

Náhoda umí být přívětivá, ale i velmi nevyzpytatelná. Často stačí vteřina, malá nepozornost a úraz je na světě. Ani sebevíce opatrným chováním nemůžete předejít všem rizikům, a proto existuje úrazové pojištění sloužící pro finanční kompenzaci v případě úrazu. Kdo všechno se může pojistit, na jaké případy se pojištění vztahuje a kolik to stojí? To se dozvíte v tomto článku.

Pojistěte sebe i celou rodinu

Úrazové pojištění je možné využít v rámci jednoho balíčku až pro 8 členů rodiny bez ohledu na věk. Pojistíte tak své malé děti, miminka, ale i rodiče v seniorském věku. Každá ze skupin má trochu jiná rizika zranění a případných následků, s čímž se v rámci smlouvy počítá. Pojištění se sjednává na dobu neurčitou a kdykoliv je možné upravit detaily, případně přidat další osobu ve chvíli, kdy se vám třeba narodí nové dítě.

A protože se rizika a potřeby během života mění, je možnost měnit pojištění podle aktuální situace. Díky tomu budete mít vždy k dispozici nejvyšší dostupné krytí. Navíc například v případě hospitalizace kvůli zranění máte nárok na jednorázovou kompenzaci samotného zranění i odškodné za dobu hospitalizace. Často může jít o stejnou či větší částku, o jakou přijdete vlivem pracovní neschopnosti.

Co všechno kryje úrazové pojištění?

Úrazové pojištění slouží pro nečekané případy zranění. Představuje jakousi formu kompenzace za úraz. Do pojistné ochrany patří odškodné za případné trvalé následky i smrt vlivem úrazu. Za zlomeniny, ztráty zubů nebo jizvy se vyplácí paušální částky podle toho, o co konkrétně jde. Při hospitalizaci v nemocnici máte nárok na finanční kompenzaci. To všechno jsou výhody, které pomohou snášet nepříjemnost úrazu. Díky pojištění celé rodiny můžete ochránit nejenom sebe, ale i své rodiče a děti. Vyhnete se tedy sjednávání několika samostatných smluv a všechno máte na jednom místě pro jednoduché případné změny či čerpání nejrůznějších slev a výhod.

Využijte výhodných slev

Pro sjednání úrazového pojištění si sjednejte schůzku na některé z poboček pojišťovny, nebo využijte online formulář. Na místě získáte i všechny podstatné informace o tom, co je potřeba dělat v případě pojistné události a jaké dokumenty jsou nezbytné pro odškodné a kompenzaci. Cena za pojistné je pro celou dobu trvání smlouvy stejná. Výhodnou slevu až 35 % získáte v případě, kdy pojištění sjednáte pro co nejvíce členů rodiny.

Peníze sice bolest a nepříjemnost úrazu nevrátí, ale mohou pomoci při rekonvalescenci nebo snášení trvalých následků a následné snížené pracovní schopnosti. Myslete na budoucnost své rodiny a preventivně si sjednejte úrazové pojištění. Pravidelná splatná částka není vysoká, ale v případě, že se něco stane, máte alespoň malou útěchu.

Sdílejte článek