Nike Air Max – vizitka značky

Už více než třicet let patří neustále k jedněm z nejoblíbenějších bot ve sportovním stylu. Bez ohledu na to, kolik je nám let a jaké trendy máme nejraději, dokážou kultovní boty Air Max okouzlit každého. Proč je tak rádi kupujeme?

Krátká historie Nike Air Max

První boty Nike Air Max měly svůj debut před více než třiceti lety – v březnu roku 1987, ačkoli jejich autor, Tinker Hatfield, na nich začal pracovat už o dva roky dříve. Inspirací pro vytvoření charakteristické podrážky se speciálním okýnkem, do něhož byl umístěn vzduchový polštářek, se stala budova galerie Centre Pompidou v Paříži. Hatfield na svých cestách často čerpal inspirace pro své nové modely, což se v případě Air Max projevilo pokusem vložit do nich viditelný tlumicí systém. Tento krok se nakonec ukázal jako trefou do černého. Co je zajímavé, ne každý dával tomuto nápadu šanci na úspěch. Marketingové oddělení Nike nechtělo vypustit boty do prodeje, jelikož se obávalo početných reklamací, které se mohly potencionálně objevit v souvislosti s prasknutím vzduchového polštářku v podrážce. Naštěstí pro značku tenisky Air Max přece jen spatřily světlo světa (dnes je můžete dostat např. v internetovém obchodě Cheels). Navzdory počátečním pochybnostem se rychle ukázalo, že se jedná o skutečný průlom v historii firmy, která hledala způsob, jak se odlišit od zbytku tehdejší obrovské konkurence na obuvnickém trhu.

Boty Air Max jako stěžejní výrobek značky Nike

Když se dnes řekne „Nike”, patří slavné Air Max k jedněm z prvních věcí, které se většině z nás okamžitě vybaví. Oregonský koncern disponuje obrovskou nabídkou různorodých modelů bot, avšak doposud se žádnému z nich nepodařilo překonat fenomenální úspěch tenisek se vzduchovým polštářkem v podrážce. Velkou zásluhu na tom mají návrháři značky, kteří každý rok vytvářejí desítky nových interpretací klasických Air Max. Řeč zde není pouze o dalších barevných provedeních či materiálech, ale rovněž o zcela nových použitích systému Air Max. Po Air Max 1 slavily triumfy ve sportovní módě i takové modely, jakými jsou Air Max 90, Air Max 95, Air Max 97, Air Max 270 a posledně taktéž Air Max 720, tedy nejnovější, zmodernizovaná podoba kultovních sneakerů.

Podívejte se dovnitř polštářku Air

Proč se tenisky Nike Air Max těší tak obrovské popularitě? Pročpak patří k jedněm z nejčastěji vybíraných bot ve sportovním stylu? Svou zásluhu na tom má především spojení unikátního designu s nadprůměrným komfortem. Fenomén stěžejního výrobku Nike tkví právě v podrážce, v níž jsou umístěné polštářky vyplněné stlačeným vzduchem, které zajišťují vynikající tlumení nárazů během chůze nebo běhu. Ačkoli dnes některé firmy dokážou znamenitě napodobit vzhled bot Air Max, nejsou ovšem schopné se ani o píď přiblížit originálu z hlediska technologií, jež se při výrobě těchto nadčasových sneakerů používají.

Pro každého něco… designového

Nabídka originálních Nike Air Max je tak ohromující, že se jednomu div nezamotá hlava. Najdeme zde prakticky všechny možné barevné kombinace v dámských, pánských i dětských velikostech. Díky tomu se každý bez ohledu na věk či pohlaví může ve svých každodenních stylizacích radovat z pohodlí těchto neobyčejných bot. Díky různorodým modelům z hlediska tvaru či designu si i ten nejnáročnější zákazník pro sebe najde ideální boty Air Max. Můžete si zvolit klasické Air Max 90 nebo Air Max 95, ale vsadit i na jemnější Air Max Bolt či Air Max Verona. Pozornost si rovněž zaslouží sneakery vyrobené z kombinace kůže a síťky (např. Nike Air Max Exosense) i nejnovější kousek – futuristické Nike Air Max 720 BG v atypických barvách. Všechny tyto modely najdete v internetovém obchodě Cheels.

Proč se vyplatí mít Nike Air Max ve svém botníku? Protože jejich nadčasový design půjde vždy ruku v ruce s trendy. A také proto, že skvělý styl a komfort při každodenním nošení jsou hodnoty k nezaplacení!