Menu

Pojištění domácnosti vás ochrání před zloději, nehodami i živelnými katastrofami

Toužíte po komplexní ochraně vaší domácnosti? Nechcete se spoléhat na štěstí, že zrovna k vám zloději nezavítají nebo se vám vyhnou veškeré přírodní katastrofy? Pak je tu přesně pro vás pojištění domácnosti.

Co to vlastně pojištění domácnosti je?

V první řadě je nutné si pojištění domácnosti a jejího vybavení neplést s pojištěním nemovitosti. Jde o dvě zcela rozdílná pojištění. Pojištění nemovitosti vám ochrání dům, chatu, garáž, sklep nebo kůlnu, a to včetně součástí jako jsou okapy, oplocení nebo dveře. Na pozemky se nevztahuje.

Naopak pojištění domácnosti, o které zde půjde, se vztahuje na veškerá domácí zařízení, nábytek elektroniku a osobní věci všech členů domácnosti včetně oblečení a obuvi. Dále zahrnuje vnitřní stavební součásti, jako jsou například plovoucí podlahy, kuchyňská linka nebo vestavné skříně.

Komplexní pojištění včetně asistenčních služeb

Jednou z největších výhod pojištění domácnosti je jeho komplexnost. Platí pro všechny členy domácnosti, jejich osobní věci a jakékoliv vybavení. Zároveň chrání před škodami různých příčin. Ve chvíli, kdy se vám přihodí jakákoliv událost, spadající do rozsahu vašeho pojištění, stačí zavolat asistenční centrálu, jejíž služby máte v rámci pojištění zdarma, a dostane se vám rady, a především pomoci při vyřešení problému.

Kdy se vám pojištění domácnosti bude hodit?

Pár centimetrů prasklé hadičky může způsobit masivní únik vody a milionové škody. Stejně tak nikdy nevíte, kdy zrovna do vašeho domu udeří blesk. Kromě těchto problémů řeší pojištění domácnosti veškeré škody způsobené přírodními živly, ať už se jedná o požár, povodeň, blesk, vichřici, krupobití nebo pád stromu. Pokrývá také škody způsobené nehodami bez ohledu na jejich viníka. Jedná se například o únik vody z vodovodního a kanalizačního potrubí či rozbitá skla (okna, varná deska). Na odškodnění máte nárok i v případě návštěvy zloděje a jiných projevů vandalismu.

Co vše lze pojistit?

Již výše bylo zmíněno, co vše rámcově pod pojištění domácnosti spadá. Konkrétně jde o všechna zařízení domácnosti včetně garáže, dále peníze, cenné papíry, platební karty, šperky, drahé kovy, starožitnosti a věci s uměleckou hodnotou. Patří sem i kuchyňské přístroje a jakákoliv myslitelná elektronika, veškeré sportovní vybavení, dětské kočárky a invalidní vozíky. V neposlední řadě se pojištění vztahuje i na zdravotní pomůcky, osobní věci členů domácnosti a domácí zvířata.

Jak je pojištění domácnosti drahé?

Co konkrétně si pro svoje pojištění zvolíte, si můžete velmi snadno vybrat na pojištění domácnosti online. Zhodnotíte, co vše se vám vyplatí pojistit a dohodnete si schůzku, na které již může dojít k podpisu smlouvy.

Cena pojistného se odvíjí od hodnoty majetku. Běžně jde o stokoruny ročně. Čím více pojistných událostí a pojištěného vybavení do smlouvy zahrnete, tím více zaplatíte. Předběžný návrh pojištění si lze spočítat v kalkulačce pojištění domácnosti.

Máte nárok i na rozsáhlé doplňkové služby

Veškerá zařízení jsou pojištěná na cenu, za kterou jste schopni si pořídit nové věci ve srovnatelné kvalitě. Když k pojistné události dojde, máte v rámci pojištění domácnosti kromě výplaty pojistného plnění právo i na využití doplňkových služeb. Je-li domácnost po nehodě, vloupání, přírodní katastrofě apod. neobyvatelná, zajistí vám pojišťovna na určitou dobu náhradní ubytování. Pro jakoukoliv opravu či údržbu, která je nutná poté, co nastane pojistná událost, rovněž sežene odborníka (elektrikář, sklenář, zámečník, instalatér a další). A to vše bez jakéhokoliv zásahu do výše vašeho pojistného plnění.

Líbil se vám článek?

Tisk
PR články

Investiční zlato vám pomůže proplout finanční krizí

[no_pagination] Finanční odborníci se shodují, že se blíží další krize podobná té v roce 2008. Nemusíte jim věřit, ale skutečně…
PR články

Sháníte dárek pod stromeček na poslední chvíli? Máme pro vás…

[no_pagination] Při dnešním shonu se vám snadno může stát, že vašim dětem nestihnete vymyslet vhodné dárky pod stromeček. Rodičů, kteří…
PR články

Nábytek – stavební kámen vybavení domů, bytů a kanceláří

Pojem nábytek v sobě zahrnuje široké spektrum produktů - zastřešuje postele, sedačky, skříně všech možných rozměrů, komody, ale třeba i…
PR články

Originální vánoční dárek, který potěší a pomůže

[no_pagination] Zapomeňte na ponožky a darujte dárek se skutečnou hodnotou! Co takhle dárek, který obdarovaného něco naučí? Vánoční dárek může…
PR články

Nevíte, čím potěšit vaše blízké na Vánoce? Poradíme vám

Vánoce jsou prakticky za dveřmi a vy stále nevíte, čím obdarovat své blízké? Je nejvyšší čas se nad tím intenzívně…
PR články

Akce v kostýmech baví děti i dospělé. Vyberte si ten…

Děti milují každou příležitost, kdy se mohou obléci do kostýmů a vcítit se do role oblíbené pohádkové postavy, čarodějnice, upíra,…