Příprava záhonů na zimu z pohledu hnojení
Zahrada nám dobře posloužila tuto sezónu a my se jí musíme doměnit vrácením spotřebovaných živin. Přihnojením na podzim zajistíme to, že se vázané živiny uvolní během konce roku a budou rostlinám přístupné se začátkem jara.
Rostliny oceňující zimní přihnojení
Určitě bychom neměli vynechat keře a stromy kvůli ochraně proti vymrzání, chorobám i škůdci. Ze stejného důvodu se na podzim přihnojuje i trávník. Na podzim přihnojené jahody Vám dají v další sezóně více květů a tím pádem i jahod. Česnek se obecně vysazuje na podzim a vyplatí se mu přidat živiny, ze kterých bude čerpat.
A co vápník?
Vápnění jednou za 4 roky je také důležité. Předejdete tak například typickým hnědým špičkám u rajčat, když jim chybí vápník. Použít můžete dolomitový vápenec, nebo namleté vaječné skořápky. Výborný je i dřevěný popel.
České organické hnojivo HNOJÍK
HNOJÍK je SUPER hnojivo. Jako jediné hnojivo obsahuje Chitin s repelentním účinkem na škůdce a nemoci rostlin. Jeho malé množství nahradí velký objem jiných organických hnojiv bez přemýšlení o tom, zda můžete rostliny spálit. Díky neutrálnímu PH je spálit nemůžete. Použít se dá naprosto na všechny rostliny od kaktusů po jabloně.
Hnojík je registrován jako České organické hnojivo, ale je možné ho sehnat jak v Čechách, tak na Slovensku.