Veronika Bečková
4 prosince, 2021

Existují vitamíny, které nejsou tolik známé, ale přesto jsou pro lidský organismus velmi důležité. Skvělým příkladem je vitamín K2. Ten má mnoho zajímavých funkcí v lidském těle a občas je žádoucí jeho doplnění ve formě kvalitního přípravku. Proč je vitamín K2 důležitý a v jaké podobě se nejvíce vyplatí ho užívat? To se dozvíte v tomto článku.

Jaké účinky má vitamín K2

Užívání vitamínu K2 se doporučuje při problémech s kostmi. Jde totiž o látku, která napomáhá správné mineralizaci kostí a případně i zubů. Běžně se tak doporučuje kombinované užívání tohoto doplňku stravy s přípravkem, který obsahuje vápník v určité formě. Dostatečné množství vitamínu K2 tak brání tomu, aby se vápník hromadil tam, kde nemá co dělat, jako jsou například cévy, mozek nebo ledviny. Podporuje také správnou srážlivost krve.

V jaké formě by měl být vitamín obsažen v doplňku stravy?

Aby bylo užívání vitamínu K2 opravdu prospěšné, je potřeba vybrat takový doplněk, který tuto látku obsahuje v nejlépe využitelné podobě. To v praxi znamená zvolit například vitamín K2 MK7. Tato forma se vyznačuje svou čistotou a největší aktivitou v organismu, což umožňuje dosáhnout nejlepších výsledků při pravidelném užívání. Pro lepší vstřebávání je vitamín rozpuštěn v čistém MCT oleji.

Vsaďte na kvalitní přípravek s čistým složením

Pro sledování nejlepších účinků a nezatěžování organismu zbytečným látkami obecně platí, že pro výběr dobrého doplňku stravy je důležité sledovat především složení. To by mělo být co nejvíce čisté bez zbytečných příměsí. Zjistěte si také, jestli má doplněk stravy potřebné testy a osvědčení jako uznání optimální kvality. Když přípravek obsahuje pouze deklarované účinné látky, jde v každém případě o dobrou volbu. Prospěšnost ještě podpoříte pravidelným užíváním podle daného doporučení od výrobce.

Sdílejte článek