Veronika Bečková
3 prosince, 2021

Má totiž řadu unikátních vlastností, mezi něž patří schopnost hydratace, regenerace a obnova vitality jak pokožky, tak vlasů a nehtů. Jak je patrné, jeho účinky jsou vskutku komplexní. Po čase jeho pravidelného užívání zjistíte, že se obejdete bez spousty kosmetických přípravků zabírajících místo na poličce v koupelně.

Co je jeho nejsilnější stránkou?

Arganový olej účinky pocítíte hlavně na svém zevnějšku, neboť díky vysokému obsahu esenciálních mastných kyselin, antioxidantů a vitamínů A, E a F má blahodárný vliv na pokožku. Ta je hloubkově hydratována a vyživována, což je patrné hned po první aplikaci. Pleť je na dotek sametově hebká. Při pravidelném používání je zabráněno předčasnému stárnutí buněčných struktur. Arganový olej s anti-aging efektem pokožku efektivně regeneruje, neboť stimuluje tvorbu kolagenu a elastinu. Napomáhá tak vyhlazení vrásek. Rovněž se vyznačuje hojivými účinky. Zmírňuje projevy ekzémů, lupénky, kožních zánětů, akné, sluncem spálené pokožky atd.

Zaměřeno na vlasy, řasy a nehty

Použijete-li arganový olej na vlasy, zajistíte jim hloubkovou hydrataci, vyživení a prokrvení vlasových kořínků. Jeho použití je vhodné zejména u lámavých vlasů s třepivými konečky, u nichž obnoví a zesílí jejich strukturu. Výsledkem péče arganového oleje je navrácení přirozené vitality vlasů, jejich hebkosti a síly. To samé platí i pro nehty, obočí a řasy. Nehty jsou arganovou péčí vyživovány, oděrky budou rychle zaceleny. Obočí je postupně zahuštěno, řasy se přirozeně prodlouží.

Stačí málo

Arganový olej se na pleť nanáší ve 2-3 kapkách, které jemnými krouživými pohyby vmasírujete do pokožky. Olej se rychle vstřebá, aniž by po sobě zanechal mastný film. Pro vlasovou péči naneste 1-2 pipety arganového oleje a nechte působit zhruba hodinu. Poté vlasy umyjte jemným šamponem.

Sdílejte článek