Redakce ProSvět.cz
29 ledna, 2020

[no_pagination]
Chystáte se do rekonstrukce domu či bytu, nebo prostě jen zařizujete nové vybavení například v koupelně nebo v kuchyni? V každém případě je potřeba počítat s tím, že údržbu si zaslouží i to, co běžně nevidíme. V našem článku se podíváme na to, jak je důležité pojmout přestavbu komplexně.

Nová moderní kuchyně

Každý si dnes přeje moderní kuchyni. Nové materiály nám nabízejí velké množství atraktivních designů, mezi kterými je někdy obtížné si vybrat. Můžete to pocítit už při výběru takové zdánlivě obyčejné věci, jako jsou dřezové baterie. Na trhu najdete obrovské množství druhů, povrchových úprav a technických řešení, které jsou každé něčím zajímavé. Vy si však máte vybrat tu jednu jedinou baterii do vašeho dřezu. Myslete především na to, že taková baterie by měla vyhovovat: 

  • Vašim ergonomickým představám
  • Způsobu využití dřezu

Není to všechno jenom o vzhledu, ale také o funkčnosti. Je důležité, aby se vám v dřezu pohodlně umývalo nádobí. Baterie by tak měla ústit dostatečně vysoko, abyste pod ní mohli dát i větší hrnec. Někdy může pomoci mít baterii nabízející takzvanou sprchu. Pokud jde o využití dřezu, tak mnohdy vám postačí některé ze základních modelů u menšího dřezu, protože zkrátka budete většinou využívat myčku nádobí. Vždy proto zvažujte, co a jak vlastně v kuchyni chcete dělat.

Podívejte se také pod pokličku

Když už napojíte novou kuchyni na odpadní systém, možná i ten by si zasloužil určitou kontrolu. Třeba ale máte odpady v domě kompletně nové, což ale znamená, že byste se rozhodně měli podívat také na případný septik a jeho stav. Vyvarujete se budoucích problémů. Některé inzeráty na webu nabízejí znění slibující, že dovezeme betonové žumpy i do Olomouce, což je rozhodně možné, protože betonové septiky umění specializované firmy dopravit po celé republice. Samozřejmě včetně kompletního usazení. Pokud si pořídíte nový septik, zlepšíte hospodaření s odpadními vodami a pokud bude dostatečně velký, nebudete muset nádobu tak často vyvážet.

Zdroj: ZakHar Mar / Shutterstock.com

Sdílejte článek