Redakce ProSvět.cz
1 listopadu, 2019

Chystáte se postoupit svou nemovitost k prodeji, a blížící se právní a daňová mašinerie, jíž máte před sebou, vás děsí? Obrátíte-li se na ty správné specialisty v oboru, můžete veškeré obavy hodit za hlavu. Všechny navíc najdete pod jednou střechou, tedy pod jedním realitním portálem s názvem CINCINK.

CINCINK je férový realitní portál se vším všudy. Žádná realitní kancelář ani srovnávač, ale chytrý portál, jenž za podpory silného partnera v podobě Komerční banky sdružuje řadu odborníků z řad odhadců, právníků, fotografů, grafiků, hypotečních a daňových poradců, kteří vás při prodeji vaší nemovitosti mohou doprovázet. A přispějí tak k tomu, abyste dobře prodali. Budou vás korigovat a nabízet vám vhodná řešení, zkrátka učiní vše pro to, abyste za svůj byt či dům dostali co nejvyšší částku. Věřte, že vaše šance jsou docela vysoké. Ceny na současném realitním trhu dosahují svých maxim, tak proč toho nevyužít, že? Buďme ale konkrétní.

Prodej bytu

Chystáte se na prodej bytu či domu? Chcete prodat rychle nebo spíše dobře? Obojí je možné spíše ve výjimečných případech. Obecně se dá říci, že kdo si počká, ten se dočká. Kupce, který mu dá požadovanou cenu, a kdo ví, třeba i vyšší. Rychlým prodejem můžete ztratit i stovky tisíc, což zřejmě není ve vašem zájmu. Každou žádost o slevu, která se dříve či později objeví, proto pečlivě zvažte. Uvědomte si, že stejně jako vy chcete dobře prodat, kupující chce dobře nakoupit.

Inzerát zdarma

V každém případě si nechte poradit. Právě od specialistů realitního portálu CINCINK. Na něm máte možnost nejenom si podat inzerát zdarma, ale využít i celou škálu služeb, které vaše šance na úspěšný prodej zvýší, ať již se jedná o pořízení kvalitních fotografií, vytvoření 3D plánku nemovitosti, profesionálně natočeného videa až po vizualizaci interiéru a správnou textaci inzerátu. To vše může zvýšit atraktivitu vaší nemovitosti a uspíšit tak její prodej.

Právní služby

Při prodeji nemovitost vás však čeká i řada právních úkonů, jako jsou podpisy rezervační a kupní smlouvy, zápis do vkladu nemovitosti a podobně. Realitní portál CINCINK pro tyto účely svým klientům poskytuje i nezbytné právní služby, které jsou jak pro prodávajícího, tak i kupujícího jistotou, že žádná ze stran nebude upřednostněna ani znevýhodněna. Nikdy nepodepisujte smlouvu, s níž nejste dostatečně obeznámeni a s formulacemi, jimž nerozumíte. Nemuselo by se vám to vyplatit.

Daň z nabytí nemovitosti

Posledním krokem, kterým bude celá transakce završena, bude úhrada daně z nabytí nemovitosti. V tomto ohledu pro vás máme dobrou zprávu – tuto daň v současné době platí kupující. V praxi se však tato částka často dělí mezi kupujícího a prodávajícího. Podat daňové přiznání však stále musí kupující.

Sdílejte článek