Veronika Bečková
5 října, 2022

V dnešní vědecky založené době si začínáme stále více uvědomovat důležitost, vhodnost i dopad jednotlivých makro i mikroživin, s nimiž se každým dnem setkáváme. Zároveň vám všichni solidní výživoví poradci řeknou, že zkrátka neexistuje jedna univerzální šablona, podle níž bychom se měli všichni na naší cestě řídit. Co je u někoho žádoucí, nemusí pro jiného člověka fungovat. Jak je to s oblíbenou keto dietou?

Záleží na cíli

Nejdříve je nutné si uvědomit, jakého cíle chcete vlastně dosáhnout. Určité krátkodobé omezení sacharidů a tuků vám dokáže zajistit odbourání tukových zásob, zvýraznění svalstva (vhodné pro kulturisty) a zmenšení tělesné hmotnosti. Dávejte si však pozor na to, že proteinová dieta nesmí přijít zčistajasna, protože přílišný šok nemusí být pro vaše tělo zdravý.

Raději se zaměřte na postupné a pomalé ubírání již zmíněných tuků a sacharidů, přičemž samozřejmě adekvátně zvyšte příjem bílkovin. V dnešní době není naštěstí keto dieta ničím neznámým a neprozkoumaným, tudíž můžete získat spoustu dobrých rad, podpory či si nechat vypracovat profesionální jídelníček na míru. Nepodceňte sílu motivace a kvalitního vedení.

Rozhodněte se sami

Zároveň byste se vždy měli informovat o všech zákoutích tohoto směru stravování, vzít v potaz výhody i rizika a rozhodnout se na základě vlastního uvážení. Dobrým začátkem je návštěva internetových stránek společnosti Victus, jež se specializuje na zdravou stravu i nejrůznější doplňky.

Pod výše vloženým odkazem naleznete základní popis toho, co vás bude během snížení dvou ze tří makroživin čekat. Nebude to jednoduché, ale pokud vytrváte, dočkáte se velmi zajímavých a výrazných výsledků. Přejeme hodně štěstí, ať dosáhnete vysněné postavy.

Sdílejte článek