Redakce ProSvět.cz
29 ledna, 2020

[no_pagination]
Průmyslové provozy patří mezi velmi náročná prostředí, kde se využívá speciální techniky. Je to technika, která slouží jednak k údržbě, ale samozřejmě také k zajištění činnosti provozu jako takového. Zejména udržování provozu v čistotě je často klíčovou otázkou, která může mít přímý vliv na výrobu.

Úklid jako základ čistého provozu

Při úklidu v průmyslových provozech je potřeba využívat strojů, které zvládají vysokou zátěž a mají vysoký výkon. Umí zkrátka uklidit velké prostory, kde se nacházejí odolné nečistoty. Tuto úlohu výborně zastanou dílenské vysavače. Tato profesionální zařízení se stanou nepřítelem veškerého nepořádku, který se jim dostane do cesty. Můžete si vybírat z různých typů a různých cenových relací. Základní rozdělení můžeme provést podle toho, zda se jedná o vysavače určené pro: 

  • Suché vysávání
  • Mokré vysávání

U dílenských vysavačů se většinou uplatňuje suché vysávání, které postačí ve většině případů. Některé modely nabízejí ale také vysávání mokré. Počítejte s tím, že v případě dílenských či průmyslových vysavačů se jedná o větší přístroje, protože obvykle musejí pojmout větší množství nečistot. Na druhou stranu s většinou modelů se velmi snadno manipuluje, protože jsou na kolečkách a jejich používání tak nepředstavuje zvýšenou námahu.

S ohledem na využití dílenských vysavačů se však nemusíme omezit pouze na velké průmyslové provozy. Vhodné modely totiž najdou uplatnění třeba také u vás doma, kdy je můžete použít ve své dílně nebo v garáži.

Nezastupitelná úloha elektromotorů v průmyslu

V průmyslových provozech je běžné, že se zde uplatňuje množství technických řešení. Typickým příkladem, který má v průmyslu širokou využitelnost, jsou elektromotory. Ty pohánějí celou řadu zařízení. Často se využívají trojfázové asynchronní motory, ale samozřejmě je potřeba, aby byly svými vlastnostmi uzpůsobeny charakteru poháněného zařízení. Také ty samozřejmě vyžadují pravidelnou údržbu a revize. Údržba je zkrátka u všech technických aspektů provozu nenahraditelná a zajišťuje jejich hladkou činnost.

Zdroj: DariaRen / Shutterstock.com

Sdílejte článek