Redakce ProSvět.cz
8 června, 2019

Klimatizace už dávno nejsou jen výsadou velkých firem a výrobních hal. Léta jsou totiž čím dál teplejší a vysoké teploty v interiérech nesnesitelné. Jistě to znáte, obzvlášť pokud bydlíte v podkrovním bytě. Trochu ve výhodě jsou majitelé starých domů s cihlovými zdmi, ale obyvatelé měst žijící v bytech se v létě vaří zaživa. A to je hlavní důvod, proč vlastně uvažovat o klimatizaci.

Zařízení domácí klimatizace dnes není nic náročného, výrobci se snaží zákazníkům cestu co nejvíce usnadnit. Tou nejsnadnější variantou jsou pravděpodobně přenosné klimatizace. Sice možná ne všechny nabídnou takový výkon, ale zase jsou daleko flexibilnější a odnesete si je tam, kde zrovna potřebujete.

Chytré a levné zařízení pro snesitelnější léto

Že jsou nástěnné klimatizace výkonnější, tišší a úspornější? Tohle už dávno neplatí. Naopak mají spíše spoustu nevýhod. Musíte vytvořit vývod skrze zeď, potřebujete schopného řemeslníka a více peněz. Naproti tomu mobilní klimatizaci si koupíte, zapojíte do zásuvky a pohodlně ovládáte třeba z telefonu. Moderní modely jsou tiché, a když si je přenesete, ochladíte s nimi postupně celý byt.

O mobilní klimatizaci byste tedy měli uvažovat, pokud:

  • nemůžete či nechcete vrtat do stěn,
  • toužíte po nižší pořizovací ceně,
  • plánujete klimatizaci převážet nebo přenášet.

Elegantní doplněk vaší domácnosti

Dříve byly mobilní klimatizace velké, neskladné a ošklivé. Dnes je situace úplně jiná, což si ukážeme na dvou reálných příkladech.

ChillFlex Pro Gold: Tato klimatizace s energetickou třídou A++ zajišťuje nejnižší možnou spotřebu energie. Je příjemně tichá, takže vedle ní můžete klidně spát. Má prachový filtr, LED displej a používá ekologický chladicí plyn, který snižuje potenciál globálního oteplování. Je elegantně bílá a vzhledem i velikostí možná trochu připomíná odpadkový koš. Nejde tedy o žádné obrovské zařízení.

AirFlower: Toužíte po dokonalém designu? Pak si zamilujete spíš tento model. Designová klimatizace je energetické třídy A+. Unikátní válcovitý tvar však není jen záležitostí vzhledu, jeho účelem je také posílat vzduch spirálovitě směrem vzhůru, čímž zajišťuje proudění vzduchu do místnosti. Potěší také snadná instalace, soupravu pro odvod vzduchu skrze okno nainstalujete během 30 sekund.

Ovládání přímo z telefonu

Obě výše zmíněné klimatizace pochází od značky Electrolux. Tam k nim zakoupíte také ovládací skříňku WiFi ControlBox, díky níž lze domácí klimatizaci ovládat odkudkoliv prostřednictvím chytrého telefonu. Už cestou domů z práce si tedy lze nastavit klimatizaci, abyste při příchodu domů měli v místnosti chládek.

Více než jen chladný vzduch

Lidé si klimatizace pořizují obvykle za účelem ochladit vzduch. Přináší však ještě další benefity. Jedním z těch, co stojí za zmínku, je určitě filtrace nečistot. Vzduch se v klimatizaci čistí, moderní zařízení jej vyčistí i od kouře či zvířecích chlupů. Kromě toho klimatizace do bytu prodlužuje životnost nábytku. Dusný horký vzduch totiž působí negativně na dřevo i tapety.

Potřebujete ještě více důvodů, proč si pořídit přenosnou klimatizaci? Podívejte se přímo na klimatizace Electrolux.

Sdílejte článek