Solární energie představuje účinný způsob, jak uspořit ve vaší domácnosti

V posledních letech se stále častěji klade důraz na životní prostředí. Je to vidět i na nových bytových a rodinných domech, kde je snaha využívat moderní systémy, díky nimž se objekty stávají méně závislé na centrálních dodávkách elektřiny, vody a tepla. Účinným způsobem, jak toho docílit, je montáž solárních panelů.

Pro nové i starší domy

Systém na využití solární energie se dá využít nejen u nových budov, ale také například u starších rodinných domů. Nejvíce se využívají solární panely, které se instalují na střechu. Získává se tak energie ze slunečních paprsků. Z ní se následně vyrábí elektřina, případně dochází k ohřívání vody a vytápění nemovitosti.

Vzhledem k tomu, že sluneční energie nic nestojí, výrazně se vám jako majitelům domu sníží náklady na provoz. Budete daleko méně závislí na dodávkách tepla a elektřiny ze sítě, samotnou elektřinu naopak můžete do sítě sami dodávat, pokud jí budete mít přebytek. Dnes se to sice zatím příliš nevyplatí, v budoucnu tomu ale bude naopak.

Tip: Jak vám může solární energie pomoci s úsporami ve vaší domácnosti? Nechejte si poradit od odborníka! Kontaktujte energetického poradce E.ON, který vám navrhne solární systém na míru a navíc vám pomůže se získáním dotace ve výši až 170 000 Kč. Zeptejte se zdarma prostřednictvím tohoto formuláře.

Ročně ušetříte tisíce korun

Investice do solární energie je poměrně nákladnou záležitostí. Je ale nutné si uvědomit, že následné úspory za energie dosáhnou klidně až několika desítek tisíc korun ročně, takže můžete očekávat rychlou návratnost takovéto investice.

Zajímá vás, jak ušetřit za energie? Potřebujete poradit se zateplením domu, dotacemi nebo třeba s volbou vhodného vytápění? Na webu E.ON Rádce najdete mnoho praktických tipů a triků pro úspory elektřiny a plynu v domácnosti a můžete si zde snadno domluvit osobní, telefonickou či emailovou konzultaci, kdy vám bude k dispozici energetický poradce.