Redakce ProSvět.cz
29 ledna, 2020

Ještě nedávno byly tyto technologie velice drahé, ale dnes se již rozšiřují i do každodenního použití. Využít je můžete například při potisku reklamních předmětů, ať už na textilie, kde patří zejména oblíbená trička, ale rovněž bundy, čepice, nebo ale také lze vyrábět různé potiskované objekty, jako jsou hrnečky, klíčenky, obaly na mobilní telefony a jiné. Využití pro takový lis můžete snadno najít také ve vaší firmě.

Široce uplatnitelné termotransferové lisy

Termotransferové lisy, které si můžete dnes pořídit, patří mezi profesionální zařízení, jež však nestojí takové peníze, jako byste si mohli myslet. V současné době je to zkrátka velmi dostupné zařízení, které můžete pořídit už za několik tisíc korun. Záleží na tom, na co plánujete termolisy používat. Jak jsme již naznačili v úvodu tohoto článku, mohou vám umožnit jak potisk plochých předmětů, typicky textilií, tak trojrozměrných objektů. Dnešní zařízení nabízejí také: 

  • Vysokou kvalitu potisku
  • Jednoduché ovládání

Velkou výhodou je vysoký rozsah teplot, v jakém dokáží zařízení fungovat, což jim umožňuje nanášet potisk na řadu povrchů. Můžete také dobře potisknout těžko přístupná místa, přičemž nebudete tratit na kvalitě. Proces lisování je velmi komplexní, ale umí jej zcela obstarat automatika, nebo aspoň do značné míry. Úroveň automatizace je samozřejmě určena podle konkrétního modelu lisu, který si vyberete.

Když chcete více než jen reklamní předměty

Termotransferový lis, o kterém jsme psali výše, je v podstatě speciální druh tiskárny. Kreativní práci ale dokáže zastat celá řada dalších zařízení. Můžete si pořídit třeba nový řezací plotr, což je přístroj široce uplatnitelný v polygrafickém průmyslu. Dnešní plotry jsou oproti zařízením z minulosti velmi pokročilé. Jejich schopnost pracovat s různými povrchy a přesně vyřezávat musí zaujmout každého kreativce.

Sdílejte článek