Ticho v panelovém domě? Pomůžou protihlukové dveře

Znáte to. Z chodby bytového domu už se zase line štěkot sousedovic psa, v sobotu ráno lítají děti po chodbě a ve 2 v noci se zase řeší manželské rozepře. A vy jste toho samozřejmě svědkem. I když jste zavřeni u sebe doma a snažíte se nic z toho nevnímat. Takhle to bohužel v bytových domech nefunguje, alespoň pokud nemáte ty správné protihlukové dveře do bytu.

Co jsou protihlukové dveře do bytu

Ačkoliv by už samotný název měl být výmluvný, spousta z vás si může klást otázku, čím se vlastně protihlukové dveře liší od těch klasických. Je to především jejich složením. Protihlukové dveře do bytu mají dvojité těsnění a patentované materiálové složení dveřního křídla.

A o kolik tedy dokáží ztlumit venkovní zvuky? Kvalitní protihlukové dveře 43 dB a 44 dB. Tato hodnota se dá zkontrolovat změřením průchodu zvuku.

To znamená, že si protihlukové vchodové dveře do bytu poradí s hlukem, který způsobují běžné činnosti, jako je například zavírání výtahových dveří, rychlá chůze po schodech nebo mluvení sousedů na chodbě.

Protihlukové i bezpečnostní vlastnosti

Když už se rozhodnete pořídit si nové dveře, je dobré myslet i na další funkce, například ty bezpečnostní. Výhodou je, že bezpečnostní dveře, třeba od českého dodavatele HT dveře, mají zároveň i protihlukové vlastnosti. Proto neshánějte dveře protihlukové, ale bezpečnostní dveře s protihlukovými vlastnostmi.