Transplantace vlasů: Co vás vlastně čeká?

[no_pagination]
Trápí vás nadměrné vypadávání vlasů? Víte, že se nejedná o přirozenou záležitost, ale stav, který už je bohužel nezvratný? Pak byste měli zvážit všechny alternativy řešení tohoto problémů. Jednu z nich, a to většinou až krajní, představuje transplantace vlasů. Jedná se o proces, který není nijak zvláštní a projde jím velké množství lidí, již opět touží po spousta vlasů. My se v následujících řádcích podíváme na to, co mu předchází, jaký je průběh transplantace vlasů a co dělat po samotném zákroku.

Jak probíhá příprava na transplantaci vlasů?

Před transplantací musí pacient absolvovat předoperační vyšetření u specialisty. Chirurg posoudí, zdali může být transplantace v daném případě realizována, nebo nikoliv. V případě pozitivního závěru seznámí pacienta s průběhem celého zákroku. Pacient se o zákroku dozví také to, kolik bude stát a jaká bude samotná rekonvalescence. Před zákrokem dojde k lokálnímu umrtvení dané oblasti a také pacient dostane naordinována odpovídající antibiotika.    

Reklama

Průběh transplantace vlasů 

Transplantace vlasů začíná tím, že je přímo pod kůži aplikován fyziologický roztok. Následně se již odebírají kožní štěpy obsahující vlasové folikuly. Jejich průměr se pohybuje kolem 4 mm. Místo samotného odběru se následně sešije. Transplantáty se pak uchovávají ve fyziologickém roztoku a rozdělují na menší části. Ty se pak vkládají na předem domluvená místa. Pak je povrch hlavy pokrytý hydrofilním gelem a vše zakryto tlakovým obvazem. Dob trvání operace se pohybuje kolem 3 hodin. 

Co se děje po zákroku?

Pacient musí po absolvování zákroku zůstat ležet na klinice jednu noc. Jestliže se na druhý den neobjeví nějaké komplikace, odchází domů. Doba hojení je individuální, nicméně standardně se pohybuje kolem 3 týdnů. Mytí vlasů je možné řešit až třetí den po zákroku. Stejně tak s přípravky na vlasy je třeba chvíli počkat. Mnohé, jako je třeba Nanogen, jsou ale doporučovány. 

Reklama