Redakce ProSvět.cz
10 dubna, 2019

Ať už jste nebo nejste zastáncem umělých květin, ukážeme vám šest důvodů, proč byste si je měli pořídit.

1. Jedinečné v každou sezónu

Umělé květiny můžeme zařadit mezi trvalky, které nezaskočí ani zima ani léto. Můžete se tak pyšnit stále kvetoucí vánoční hvězdou v červenci nebo slunečnicí v prosinci.

2. Kvetou po celý rok

Další výhodou tohoto typu rostlin je neustálý květ, který zdobí celou rostlinu. Pěnové květiny či samostatné umělé květiny vám vytvoří dokonalou dekoraci v interiéru, kterou nemusíte zalévat, ani se nemusíte bát, že květ jednou odkvete.

3. Kombinovatelnost

Chystáte se na výrobu květinové mísy? Umělé květiny jsou ideální v tom, že můžete kombinovat „nekombinovatelné“. Některé rostliny nesnesou to, co ty druhé, nemůžete kombinovat pokojové rostliny s rostlinami zahradními – a tak se umělými květinami můžete vyhrát a spojit dohromady například umělé kaktusy a umělé popínavé rostliny.

4. Využitelnost

Mezi další výhody patří i využití umělých rostlin jak v interiéru, tak i ve venkovním prostředí. Nikdo si nevšimne, za dáte květiny do truhlíku umělé nebo živé - umělé rostliny vypadají velmi přesvědčivě. Můžete experimentovat a kombinovat, mezi oblíbené patří i trávy – umělé vám zachovají stále svou barvu.

5. Údržba

Obrovskou výhodou těchto květin je jejich údržba. Oproti živým rostlinám, o které se musíte starat, zalévat, hnojit, přesazovat a podobně, umělé rostliny takovou péči nepotřebují - takové pokojové rostliny velké stačí jenom přetřít hadříkem od prachu a ty venkovní rostliny osprchovat při zalévání trávníku.

6. Manipulace

Znáte to – koupili jste si krásnou rostlinu, avšak po cestě autobusem si domů přinesete z rostliny polovinu. U umělých rostlin se vám to nestane a navíc – jsou mnohem lehčí než rostliny živé, nemusíte se obávat toho, že vám rostlina po cestě umrzne nebo že ji zlomí silný vítr.

Sdílejte článek