Redakce ProSvět.cz
16 prosince, 2019

[no_pagination]

Sekající se video, dlouze se načítající články a rozmazané fotografie, to je zlý sen každého, kdo si chce brouzdat po internetu. Nezáleží na tom, kolik vám je, ani ve které části naší republiky se nacházíte, na kvalitní a rychlý internet na doma máte právo. Dnes už to zdaleka není pouze výsada velkých měst, skrze pokročilé technologie si rychlého kabelového internetu užijete kdekoliv.

Rychlý internet dnes chtějí všichni

Internetu začínají čím dál více rozumět lidé všeho věku. Mladí teenageři, nalepení na obrazovky svých počítačů a chytrých zařízení, ví, že místní poskytovatel internetu není jedinou možností, jak se k celosvětové síti připojit. Ze statistik ale vyplývá, že i dospělí a občané důchodového věku mají na internetu čím dál větší zastoupení. Dle ČSÚ narostl počet uživatelů internetu do 40 let mezi roky 2015 a 2018 jen o 3 %, v případě lidí v důchodovém věku to bylo o bezmála 13 %. A víte vy, pokud do této skupiny spadáte, že váš známý, který téměř celé obci internetové připojení zajišťuje, nemusí být tou nejlepší variantou?

Soutěžte s Rádiem Impuls a vyhrajte internet zdarma nebo internetovou televizi

Internet zdarma, to zní lákavě, že? Pokud jste pravidelnými posluchači Rádia Impuls, možná už tušíte, co znamenají Impulsovic tarify. Jestli ne, vězte o společnosti AIM, která pokrývá internetem více než 98 % území České republiky. Ta společně s Rádiem Impuls momentálně pořádá soutěž o internetové služby zdarma. Soutěž běží již od léta a čeká na vás minimálně 250 skvělých služeb. Pokud se chcete také zapojit a vyhrát internetové připojení či televizní službu na rok zdarma, stačí jen dávat pozor každý všední den mezi 15.-18. hodinou a vyřešit aktuální zadání soutěže.

Proč kabel a ne wi-fi?

Pokud si chcete užívat spolehlivý a rychlý internet na doma, je tu pro vás kabelové připojení. Ve většině případů to znamená přivedení optického kabelu do vašeho domu. Připojení je skrze něj rychlejší a zaručuje větší stabilitu. Pozor, neznamená to však pro vás, že už se na notebooku či chytrém telefonu nepřipojíte k internetu přes wi-fi. Je totiž potřeba rozlišovat dvě věci.

Tou první je způsob, jak se internet dostane do vašeho domu, druhá řeší jeho rozmístění po domě. Lze tedy přivést internet skrze optický kabel a dále jej po domě rozvést přes bezdrátovou síť. S tím, jak vše funguje a jak probíhá zapojení, si navíc nemusíte dělat těžkou hlavu. Navštíví vás zkušený technik, který vám připojí celou domácnost, veškeré switche, routery, set-top boxy i koncová zařízení, jako jsou počítače, televize apod.

Zrychleme Česko!

Z vlastních zkušeností možná víte, že s internetovým připojením to v České republice není kdovíjak slavné, často můžete slyšet i o drahých mobilních datech. Pokud chcete, aby se situace s připojením Česka k internetu zlepšila, přidejte se k projektu Zrychlujeme Česko. Stojí za ním Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN), která se stará o to, aby i v menších obcích bylo k dispozici spolehlivé a rychlé internetové připojení. Brzy už se tak snad dočkáme chvíle, kdy internet na pražském sídlišti (internet Praha 13) bude znamenat totéž jako internet na vesnici.

Kromě poskytování internetu nabízí společnost AIM i internetovou televizi. Internet Plzeň tak můžete zkombinovat s chytrou televizí Kukí, na níž si sami každý měsíc vyberete, jaké kanály chcete sledovat. Své oblíbené pořady si navíc můžete přehrát i zpětně nebo dopředu nahrát. S internetovou televizí vyřešíte i problém s přechodem na DVB-T2, který všechny majitele klasických televizí v novém roce čeká.

Sdílejte článek