Redakce ProSvět.cz
29 ledna, 2020

[no_pagination]
Obývací pokoj je poměrně výjimečná místnost, a to zejména z toho důvodu, že zde chceme většinou relaxovat. Je přitom jedno, zda právě přijmeme návštěvu, scházíme se zde s přáteli nebo se koukáme s rodinou na televizi. Pro všechny tyto činnosti je společné, že bychom nechtěli být rušení a zároveň pobývat v příjemném prostředí. Pojďme se nyní tedy podívat na to, jak si takové příjemné prostředí co nejlépe vytvořit.

Praktická obývací stěna

Poměrně dominantní součástí většiny obývacích pokojů je stále televize. Ta nemusí sloužit pouze k příjmu televizního signálu, ale také k přehrávání našich oblíbených filmů a seriálů z jiných zdrojů. Tvoří zkrátka multimediální centrum, kde můžeme rovněž prohlížet naše fotky z dovolených, hrát hry a podobně. Je velmi praktické pořídit si k televizi stylové obývací stěny, které nám nabídnou systém polic a úložných prostor. Díky tomu si můžeme prostředí kolem televize zútulnit a zároveň získáme místo, kam můžeme schovat nepotřebné věci. Vybírat si můžete z dvou hlavních designových směrů: 

  • Moderního
  • Klasického

Pokud máte rádi moderní vzhled, můžete si vybrat takové stěny do obýváku, které třeba disponují dnes populárním LED osvětlením. Také samotný design samozřejmě může mít moderní nádech. Na výběr mezi obývacími stěnami jsou různé typy i barvy. Pokud holdujete spíše klasickému designu, také ten může dodat ráz vašemu obývacímu pokoji.

Hluční sousedé?

Řekněme, že jste si zařídili obývací pokoj přesně podle vašich představ. Už to je rozhodně výhra. Možná jste to ale nevyhráli s vašimi sousedy. Proto se hodí instalace odhlučnění, které vám pomůže omezit hluk i z okolních bytů. Pokud vás v obýváku něco ruší, rozhodně toto řešení nepodceňujte, protože při správné instalaci dokáže být velice účinné a zbavit vás nepříjemných problémů s obtěžujícím hlukem.

Zdroj: Photographee.eu / Shutterstock.com

Sdílejte článek