Redakce ProSvět.cz
25 června, 2019

Spodní prádlo je nejvíce podceňované oblečení, které můžete v šatnících najít. Velká část lidí ho nijak zvlášť neřeší, protože nejde vidět. Špatně zvolené spodní prádlo však může zcela zruinovat efekt celého outfitu.

Barva

První na co byste se měli soustředit je barva spodního prádla. Je všeobecně vžitým pravidlem, že by dámské i pánské spodní prádlo mělo mít totožnou barvu jako kalhoty, sukně či šaty, které si chcete vzít na sebe. Ve většině případů to tak opravdu je, toto pravidlo se však netýká bílé barvy. Pod ní by totiž bílé spodní prádlo svítilo. Jestliže si tedy chcete obléci bílé šaty, sukni nebo kalhoty, vždy sáhněte po kalhotkách v tělové barvě.

Střih

Protože existuje velké množství rozličných střihů dámského i pánského spodního prádla, je možná někdy složité se zorientovat. Obecně však platí, že pod upnuté oblečení patří kalhotky s minimem látky. Pokud na sobě máte volnější oblečení, prádlo řešit nemusíte. To samé platí i u pánů. U těch sice platí za nejoblíbenější spodní prádlo pánské trenýrky, ovšem pokud chtějí nosit obtažené kalhoty nebo oblek, přebytky látky jim vytvoří nevzhledné boule. V tomto případě je tak nejlepší sáhnout po boxerkách.

Správná velikost

Klíčová je i vhodná velikost. Příliš malé spodní prádlo bude škrtit, táhnout nebo se zařezávat, což výslednému outfitu rozhodně nepřidá na kráse. Naopak u větších velikostí se může stát, že kalhotky vám budou padat nebo se na bedrech vyhrne látka nahoru.

Vhodný materiál

Není třeba zdůrazňovat, že v horkých letních měsících je o zdraví nosit jiné typy tkanin než přírodní savé materiály. Bavlna nebo bambus jsou velmi komfortním materiálem, který navíc na těle dobře drží a nemůže se stát, že budou kalhoty nebo sukně klouzat. Krajkové prádlo sice vypadá dobře, avšak rozhodně není určené na celodenní nošení, protože krajka nesaje a má tendence řezat.

Sdílejte článek