Redakce ProSvět.cz
10 dubna, 2019

Víte, na jakém principu funguje stavební spoření, jakou maximální výši státního příspěvku je možné čerpat a za jakých podmínek máte nárok na úvěr ze stavebního spoření?

Myslete na budoucnost

Stavební spoření, které si může zřídit každý, slouží jednoznačně k úsporám. Ty lze po vypršení 6leté vázací doby použít na cokoliv. Získáte tak důležitou finanční rezervu, jež vám může pomoci zajistit se na stáří. Založíte-li stavební spoření pro děti, připravíte jim dobrý start do života. A jaký je u stavebního spoření úrok z vkladů? Můžete se spolehnout na jeho garantovanou výši 1,2 % ročně. Vaše spoření též bude každoročně navyšovat státní podpora, která může dosáhnout až 2 000 Kč. Při nižší spořicí částce je to 10 % z vkladů. Stavební spoření je zcela bezpečné, o své úspory se nemusíte obávat, neboť jsou ze zákona pojištěny.

Využijte nabídky výhodného úvěru

Dalším nezanedbatelným benefitem je stavební spoření úvěr, u něhož lze dosáhnout na velice příznivé úrokové sazby. Stačí alespoň 2 roky spořit a naspořit tak 35–40 % cílové částky. Nejvýhodnější úroková sazba začíná od 2,99 %, úvěr je možno poskytnout do výše jednoho milionu korun bez zajištění. Lze ho čerpat dle vašich potřeb buď jednorázově, nebo v průběhu 2 let. Rovněž si můžete upravit výši nastavených splátek. Skvělou zprávou na závěr je, že zaplacené úroky ze stavebního úvěru je možné odečíst z daňového základu.

Úvěr na míru

Co se týká úvěru, máte na výběr úvěr řádný, jehož výše je rozdílem mezi cílovou částkou a současným zůstatkem na účtu ze stavebního spoření. U něho máte garantovanou úrokovou sazbu po celou dobu splácení. V případě, že nesplňujete podmínky pro získání řádného úvěru, můžete požádat o úvěr překlenovací. Dosáhnete tak rychle potřebné částky, a současně překlenete dobu mezi uzavřením smlouvy a získáním nároku na řádný úvěr. Poslední kategorií jsou hypoteční úvěry na pořízení vlastního bydlení s úrokovou sazbou od 2,14 % ročně a rozložením splátek až do 30 let.

Sdílejte článek