Redakce ProSvět.cz
31 října, 2019

Mnozí živnostníci, drobní podnikatelé a firmy se zbytečně dostávají do finančních problémů tím, že platí drahý nájem za kanceláře. Přitom se tomu dá v celé řadě případů zabránit. Jak na to?
Řešením je virtuální kancelář. Zatímco u klasické kanceláře stojí pronájem klidně až desítky tisíc korun měsíčně, a to obzvláště v luxusních budovách, u virtuální varianty se dá hovořit maximálně o jednotkách tisíců korun, spíše však ještě méně.

Jak virtuální kancelář snižuje firemní náklady?

Nízká cena pronájmu za virtuální kancelář je dána tím, že sídlo vlastně reálně nevyužíváte jen pro sebe.

To znamená, že na jedné adrese může sídlit klidně více firem. Nejde zde totiž primárně o skutečné prostory, ale spíše jen o to, že v rámci pronájmu získáte právo užívat adresu jako sídlo své společnosti. Proto lze za velmi příznivé ceny získat sídlo firmy klidně i ve vysoce atraktivní lokalitě kupříkladu v centru Prahy, kde jsou jinak běžné pronájmy nemovitostí mimořádně nákladné a mohou si je dovolit jen velké tuzemské a nadnárodní společnosti, jež mají mnohdy miliardové zisky. Díky službě, kterou poskytuje virtuální kancelář, si však sídlo společnosti na lukrativní adrese může dovolit každý.

Co můžete v rámci pronájmu virtuální kanceláře očekávat?

V rámci virtuální kanceláře jsou zpravidla i další služby. Praktická je třeba funkční recepce na dané adrese, která přijímá vaši poštu, přesměrovává telefony, případně poskytuje další činnosti dle vašich potřeb, respektive potřeb vaší společnosti.

Navíc můžete i využívat reálné kanceláře v případě, že potřebujete prostory pro konání nějaké důležité schůzky s obchodními partnery apod. K dispozici jsou vám pak i odborní pracovníci, kteří zajistí potřebné asistenční a administrativní úkony, případně i účetnictví, je-li to zapotřebí.

Virtuální kancelář tak přináší zajímavé služby za rozumnou cenu, což v posledních letech oceňuje stále větší množství podnikatelských subjektů - právnických a fyzických osob.

Sdílejte článek