Redakce ProSvět.cz
11 dubna, 2019

Mnoho žen na mateřské nebo rodičovské dovolené má chuť a motivaci pustit se do cvičení, zformovat svou postavu a vylepšit si kondici. Jenže plány, které měly před porodem, se často změní. I já to poznala na vlastní kůži.

Hurá, mateřská! Budu mít spoustu času i na cvičení... Opravdu?

Před narozením dítěte jsem plánovala, co všechno během mateřské a rodičovské stihnu. Vylepším náš domov, naučím se nový cizí jazyk, konečně si přečtu knihy, ke kterým jsem se nikdy nedostala. A hlavně jak zapracuji na své kondici.

Celý život jsem totiž pravidelně sportovala, udržovala si štíhlou postavu a představa, že by mi po porodu zbyla přebytečná kila nebo dokonce povislé břicho mne upřímně děsila.

Cvičit jógu sama doma? Setkání prvorodičky s realitou

Do cvičení jsem se chystala pustit co nejdříve. A vybrala jsem si jógu, která nejen formuje postavu a protahuje celé tělo, ale dokáže pomoci i s vyrovnáním hormonální hladiny po porodu. Jenže... vstávání několikrát za noc mi energie nepřidalo a tak jsem den, kdy konečně začnu, neustále odkládala. A motivace se pomalu vytratila. Možná proto, že jsem byla zvyklá cvičit ve skupině, kde mne přítomnost ostatních více nutila k překonání vlastních limitů.

Skupinové cvičení s hlídáním dětí? S mou dcerou nereálné

Až když byl dceři rok, rozhodla jsem se zapsat na jógu s hlídáním dětí. A ověřila si v praxi, že tato cesta není pro každého. Dceři první i druhou lekci proplakala. Na třetí jsme už ani nešly. Rozhodla jsem se tedy znovu zapřít a pustit se do cvičení sama.

Hledání ideálního cvičení na doma... co třeba jóga?

Tentokrát mi šlo cvičení o něco lépe, ale jelikož jsem byla začátečník, často jsem narážela na cviky, u kterých jsem si nebyla jistá správným provedením. Opět jsem se tedy pokusila najít instruktorku, která mi bude schopna pomoci. A podařilo se!

Jde to i z pohodlí domova!

Po delším hledání jsem objevila akreditovanou lektorku Hatha jógy, která dojíždí přímo ke svým klientům v Praze i Brně a jejich okolí. Službu "Jóga u vás" jsem dopuručila i kamarádce, která pracuje na PC z domu a během přestávky mezi prací se jednou týdně rozhodla udělat i něco pro své zdraví.

Sdílejte článek