Zdravotní obuv není určená pro důchodce

Mladí lidé o zdravotní obuvi obvykle nechtějí ani slyšet. Domnívají se, že v jejich nízkém věku přece nic takového ještě nepotřebují, kromě toho upřednostňují design před pohodlím. Zdravotní obuv však může být zároveň i vysoce módní. Je čas zbavit se předsudků.

Pokud si pod pojmem zdravotní obuv představujete nehezké důchodcovské boty, je na čase podívat se například na zdravotní obuv Santé. Uvidíte, že boty příznivé pro vaše zdraví, mohou vypadat pěkně. Ve zdravotní podobě seženete pantofle, sandály i tenisky či mokasíny vhodné na běžné nošení.

Proč by měli zdravotní obuv nosit i mladí lidé?

Sahat po zdravotní obuvi ve chvíli, kdy už máte nějaké zdravotní problémy, je pozdě. Tyto následky se léčí velmi těžko, mnohem lepší je jim předcházet. A o jaké potíže jde? Z nevhodné obuvi vám mohou vzniknout otlaky, puchýře, vbočený palec, ostruha na patě, ale také křečové žíly. Můžete kvůli ní mít potíže se zády a držením těla. Typické jsou bolesti nohou či lýtek. Vyvarujte se tohoto všeho výběrem vhodných bot.

Opravdu je nutné nakupovat jen zdravotní obuv?

Rozhodně ne. Nebudeme si zastírat, že mezi zdravotní obuví prostě nenajdete lodičky na vysokém podpatku, ani boty na běhání. Ty budete muset pořídit jinde a vůbec to nevadí. Vaším cílem by nemělo být chodit 100 % času ve zdravotní obuvi, ale trávit v ní většinu času.

Nejjednodušším řešením je například pořídit si zdravotní pantofle, do kterých se budete přezouvat vždy v práci. V práci trávíte 8 h denně, což je většina vašeho dne, takže tím máte splněno – většinu dne strávíte ve zdravotní obuvi.

Stačí mít v botníku několik párů zdravotní obuvi, kterou budete obouvat vždy, když víte, že v botách strávíte dlouhý čas. Podívejte se třeba právě na zmiňovanou zdravotní obuv Santé a vyberte si mezi módními modely. Nyní na léto doporučujeme zdravotní sandály.