Redakce ProSvět.cz
26 května, 2019

Správně se jí říká vegetační nebo drenážní dlažba. A právě poslední z názvů hodně vypovídá o tom, k čemu se tento typ dlažby hodí.

Jen stěží se hledá ideální typ venkovní dlažby. Obvykle hledáme kompromis mezi zpevněnou vydlážděnou plochou pozemku a tou zatravněnou. Zejména pokud náš pozemek není největší, jen stěží se vzdáváme každého metru čtverečního zeleně. Zatravňovací dlažba je vhodným kompromisem. Dokáže nabídnout plynulý přechod mezi trávníkem a zpevněným povrchem, určeným obvykle k zaparkování automobilu vedle domu. Snadno se udržuje běžnou sekačkou na trávu, která po dlažbě bez problémů jezdí a nehrozí její poškození zachycením nožů o dlažbu.

Vedle nejběžnějšího zatravňovacího typu dlažby, které nabízí firma Presbeton, existují i další varianty drenážní venkovní dlažby. I ty jdou použít k zatravnění, ale velice často se využívají jako drenážní dlažba, kde jsou volné části v dlažbě zasypané štěrkem a fungují jako odvodnění. K odvodnění nepřispívá jenom samotný tvar dlažby, ale i profilovaná spodní část. Vlhké pozemky tak tato dlažba dokáže ochránit před erozí.

Drenážní a zatravňovací dlažby s menšími otvory pro zatravnění se hodí i tam, kde více chodíme. Například jako vstupní část do domu. Nehrozí, že by se například nám ženám nedalo po tomto typu dlažby chodit na vyšších podpatcích.

Dlažba s vysokou odolností

Zatravňovací dlažby Presbeton vynikají svojí odolností. Dlažba je mrazuvzdorná. Navíc je odolná ušpinění. Je totiž opatřena ochranným systémem Protect System IN, který dlažbu chrání nejen před pronikáním vody, ale i před již zmíněným znečištěním.

Dokonalý exteriér

Venkovní dlažba Presbeton nabízí moderní, funkční a trvanlivé zpevnění venkovních ploch. Speciálními výrobky jsou právě zatravňovací dlažby. Chcete zkusit něco speciálního? Podívejte se na systém H-E-X. Je to dlažba, která ve své sérii nabízí i městský mobiliář. Například do dlažby integrované květináče nebo lavičky. Neocenili byste tento promyšlený systém i u sebe doma?

Sdílejte článek