A teď jsem na řadě já!

Za normálních okolností by právě probíhala plesová sezóna – nové šaty, boty na podpatku, účes od kadeřnice, tanec, smích, zábava. Ale, bohužel, kvůli nepříjemné stále přítomné hrozbě nemůžeme žít tak úplně naplno, jak bychom chtěli. Takže žádné plesy ani karnevaly. Co naplat. Nezbývá než čekat, jak dopadnou jednání o protipandemickém zákonu. Nebo nečekat a vymyslet si vlastní zábavu. Při nejmenším si udělat alespoň malou radost, aby se to předjaří  dalo zvládnou o něco lépe.

První čtvrtletí roku většinou patřilo plesům a karnevalům. Ovšem již třetím rokem se nám této kratochvíle nedostává. Restrikce a různá omezení brání v jejich pořádání i účasti. Ačkoli to vypadá, že se situace zlepšuje, tyto akce zatím povoleny nejsou. Pro většinu žen to bývala jedna z mála příležitostí a často i záminka pořídit si nové šaty, boty či kabelku. Ale také nechat se učesat a použít ten drahý parfém pro zvláštní události. No, co. Musíme hledat jiné důvody k pořízení nového oblečení, bot, nebo čehokoli dalšího, z čeho budeme mít radost. Ale moment, proč hledat důvody? Co pak si nějakou tu odměnu nezasloužíme jen tak? Zasloužíme!

          Přesně. Od Vánoc uplynuly bezmála dva měsíce a my jsme už zase v jednom kole. Doma likvidujeme vánoční a celkově zimní výzdobu, v práci se blíží konec čtvrtletí a s ním spojené reporty, rozběhla se škola se všemi kroužky a navíc, všichni chtějí pořád jíst …  K tomu se některé starší děti začínají připravovat na přijímací zkoušky a koho požádají o pomoc? Nás. Uff. Zase kvapík. Odměna za naši práci je zkrátka nutná. A kdyby se někdo snad pohoršoval,  přece není nutné utrácet sta tisíce. Nakupovat se musí umět. Kvalitně a přesto levně. Chytře. Třeba ve slevách.

          I když se momentálně nacházíme v jakési mezisezóně, o nejrůznější akce na internetu a výprodeje není nouze. K nákupu můžeme využít i kupóny, slevové kódy, promo kódy, slevové kupóny, jenž nabízí většina e-shopů. Například kliknutím na about you sleva zjistíme, že aktuálně probíhají slevové akce, takže skvělé šaty, overal, kabátek či top nejsou nedosažitelným cílem. Samozřejmě, není to jen nové oblečení, co potěší. Myslíte, že by to mohlo být něco praktického? Ale tak proč, ne.           Pokud nejste tak úplně zaměřeni na oblečení, najde se bezesporu mnoho dalších možností, kterými si zpříjemnit dennodenní honičku nebo čekání na jaro. Nejen zarytí sportovci sáhnout po nějakém vitamínovém či potravinovém doplňku. Stejně potěší též značkový parfém, řasenka, holicí strojek anebo žehlička na vlasy. Každý dle svého gusta. Inspirace by se dala najít na odkazu notino sleva. Mimochodem, na stránkách s úspěchem najdeme také spoustu nápadů na dárky pro rodinu a přátele. V podstatě i slevový kupon lze považovat  za dárek samotný.

          Umět udělat radost sám / sama sobě je vlastně umění. Většinou jsme zvyklí přemýšlet o druhých a na sebe zapomínáme. Ostatně, tento přístup je nám Čechům tak nějak vlastní. Zatím ještě málo kdo umí říci „ne, teď nemůžu, čtu si“, nebo „dnes koupím boty sobě, dětem až z příští výplaty“. Ale musíme se učit. Vzpomeňte si na moment, jestli takový je, kdy jste tady byly jen sami pro sebe a cítili jste se dobře. Pár okamžiků prožitého štěstí dělá s lidským organismem naprosté divy – po psychické i fyzické stránce.

          Tak, buďme občas trošku sobečtí. Nebojme se a nestyďme se. Jistě, nic se nemá přehánět, ale čas od času není od věci odvézt děti do školy, vypnout telefon, zavřít notebook  a sednout si s knížkou, jít si zaběhat anebo nakupovat. Hormony štěstí z nás budou jen tryskat. Následný úsměv na tváři a pohodovou atmosféru zcela určitě ocení i nejbližší okolí.