Veronika Bečková
26 května, 2022

Bydlení v podkrovním bytě

Podkrovní byty jsou vyhledávané většinou lidmi, kteří chtějí mít bydlení v romantickém stylu. A také těmi, co nemají v úmyslu zatím zakládat rodinu. Tyto byly patří totiž většinou mezi ty, které disponují omezenými prostory. Bydlení v podkroví má své výhody i nevýhody. K největším lákadlům podkrovních bytů patří především originální prvky, jakými jsou například dřevěné trámy, prkenné podlahy a další detaily, které dodávají bytu netradiční a romantický nádech.

·        Tyto byty také disponují lepší přístupností světla.

·        Skvělá dostupnost na střechu umožňuje rychlejší internet, pokud se jedná o bezdrátový či 5G

·        Podkrovní byty mají totiž většinou více oken.

Tuto výhodu oceníte zejména v zimních měsících, kdy už se v přízemí musí svítit, ale vy si budete stále užívat přirozeného světla. Z architektonického hlediska jsou byty v podkroví zajímavé také díky tomu, že se v nich dá ve větší míře experimentovat s prostorem. Je to dáno především díky trámům, díky kterým lze instalovat posuvné dveře nebo závěsy. Místnosti se dají rozdělit tedy do více částí.

Před investicí do podkrovního bytu je třeba zvážit i nevýhody

Rekonstrukce podkrovních bytů nemusí být tak náročnou investicí, jak tomu bývá v klasických bytech. Přesto není problém pro úpravu tohoto bydlení využít některý vhodný finanční produkt. Většinou je to hypotéka od banky nebo půjčka od některé nebankovní společnosti. Výběr je podmíněn především výší požadované částky a také tím, které podmínky jsou pro vás nejvíce výhodné.

·        Nesmíte ale zapomenout ani na to, že podkrovní bydlení přináší také určité nevýhody.

·        To, co v zimě oceníte, to by mohlo být v létě problémem.

Díky tomu, že je byt přímo pod střechou a svítí do něj slunce doslova ze všech stran, bývá v těchto bytech v létě větší horko. Další nevýhodu poznáte při dešti. Je třeba se připravit na to, že uslyšíte doslova každou kapku. S touto nevýhodou je to ale tak trochu sporné. Lidé romanticky založení mohou i v bubnujícím dešti slyšet dokonalou romantiku.

Sdílejte článek