Druhy pánských tepláků, aneb najděte si ty pravé

Sportovní oděv, který známe dlouhé roky. Zatímco v minulosti byly tepláky spíše domácím oblečením, v posledních letech se zájem o ně rapidně zvyšuje. Důvodem je především koronavirová pandemie, která je neponechala v zajetých „domácích” kolejích. Naopak je vyzdvihla na úroveň, do jisté míry, společenského oděvu. Pojďme se však na pánské tepláky podívat blíže. A to nejen proto, že aktuálně mluvíme o hitu na pultech obchodních center.

Co jsou to tepláky

I když pravděpodobně nemusíme nikomu vysvětlovat, co to pánské tepláky jsou, přesto si jejich definici pojďme uvést. Mluvíme o sportovním oděvu, který je vyroben ze zvláštního materiálu. Jeho úkolem je především udržovat teplotu těla a dnes si tato látka vysloužila (i díky výrobku z něj vyráběném) přezdívku „teplákovina”. A ta se vžila i ve světě švadlenek a krejčovství.

Tepláky jako takové se zpravidla šijí v jednom konkrétním střihu, i když je pravdou, že v posledních letech se nachází řada nových alternativ, které jdou zcela proti tomuto blíže specifikovanému. Už to dávno nejsou jenom kalhoty ve formě širokých kalhot, dnes mohou být tepláky také poměrně široké a nutně nemusí být u kotníků zúžené, nýbrž je velmi často zdobí, respektive zakončuje pouze jedna guma.

Nezřídka se setkáte také s teplákovými soupravami čili se souprav, které jsou tvořené jak kalhotami, tak bundou čili mikinou. Nejen tyto komplety, ale i pánské tepláky jako takové jsou vyráběné ze zmiňované teplákoviny, která je na rubní straně většinou počesaná, na druhé straně sestavená spíše z elastických nití čili po vzhledové stránce vypadají tepláky velmi stylově až dokonale.

Kde se vzaly tepláky?

Ještě než si prozradíme, jaké druhy tepláků vlastně máme, musíme si zmínit něco málo o historii tepláků. Věděli jste, že tento trend k nám přišel teprve v minulém století? A to na jeho začátku. Za „vynález”, spíše však módní hit vděčíme sportovní kolekci nejmenované módní značky, která s teplákovinou přišla a která ji vyrobila z bavlněné příze.

Díky tomu, jak moc pozitivní ohlasy tepláky vyvolaly, vzniklo také mnoho společností, jejichž výroba se začala zaměřovat jen a pouze na tento typ, původně ryze domácího, oblečení. Popularita se zvedala také ve světě celebrit, což mělo za následek opět o chlup větší odbyt, a tím pádem také nové a nové či zvětšující se značky právě tohoto trendu.

Tepláky v dnešním světě

Jak již bylo nastíněno, v současné době jsou tepláky tím, co si nemůžeme odpustit. Prakticky každý je doma má. Sice se původně jednalo pouze o domácí oděv, ale s postupem času se jejich postavení v módním světě krapet měnilo. Způsobila to koronavirová pandemie, která drtivou většinu z nás nechala doma. A kdo by doma nosil něco méně pohodlného než právě tepláky, že ano?

Trend a oblíbenost tepláků však neklesala ani poté, co se koronavirová pandemie dostala do ústraní. I dnes se tak prakticky běžně setkáte s lidmi, kteří i v současné třetí dekádě současného století nosí nejen na doma tepláky, ale také soupravy nebo teplákové bundy. Využití nachází samozřejmě stále také při sportovních aktivitách.

Najděte si ty pravé pánské tepláky

I když se zdá, že tepláky jsou jenom jedny, můžete na ně narazit v mnoha provedeních, které se odráží od toho, jak střižené jsou. Jejich střihy se odvíjí od obecně stanovených druhů pánských kalhot čili existují alternativy REGULAR (klasického střihu s rovnými nohavicemi a standardní výškou), ale také SLIM, které jsou zase užšího střihu, většinou s nižším pasem, ale není to podmínkou.