Elektronické cigarety jsou hitem. Také díky bohaté nabídce příchutí

Jako kuřáci jste už jistě zaznamenali velký boom takzvaných elektronických cigaret, do nichž se používají speciální náplně, jež kromě nikotinu vždy obsahují nějakou příchuť. V čem tkví kouzlo e-cigaret a jaké e-liquidy, jak se ony náplně nazývají, jsou momentálně velmi žádané?

Popis a předností elektronických forem cigaret

Klasický tabák a cigarety kromě nikotinu obsahují řadu dalších látek, které mohou škodit lidskému zdraví. Tím, že navíc dochází k přímému spalování tabáku za vysokých teplot, vznikají ještě další škodliviny, které mají v krátkodobém i dlouhodobém horizontu negativní účinky na organismus, zejména tedy plíce. Namátkou lze zmínit dehet. Jde o látku, jež se usazuje v těle a je schopna zadat příčinu ke vzniku rakovinotvorných buněk. Takto škodlivých látek a prvků během kouření běžných cigaret do těla dostáváte ohromné množství.

Elektronické cigarety jsou navržené tak, aby při jejich aplikaci bylo maximálně omezeno vdechování nežádoucích látek. Prakticky tedy obsahují pouze čistý nikotin a příchuť – e-liquid. Sami si přitom můžete postupně snižovat přísun nikotinu tím, že si budete kupovat náplně s nižším obsahem této rakovinotvorné látky, na níž jsou kuřáci závislí. Během času pak e-cigarety mohou pomoci k úplnému se zbavení závislosti, což u běžných cigaret nefunguje, protože mají pevně stanovený obsah nikotinu a nepomáhá ani přechod na „light“ varianty.

Elektronické cigarety mají rovněž řadu praktických výhod. Kupříkladu jimi neobtěžujete své okolí, protože vám z úst při výdechu vychází pouze pára, nikoliv onen nepříjemný a zapáchající tabákový dým. Bez problémů se tudíž dají využívat v uzavřených místnostech, jsou-li alespoň občas větrané.

Oblíbené e-liquidy

V současné době se e-liquidy dají pořídit v opravdu velkém množství variant, o čemž se ostatně můžete přesvědčit, když navštívíte renomovaný internetový obchod ecoliquid.eu. Ten nabízí náplně do elektronických cigaret výhradně tuzemské výroby, tudíž máte jistotu, že kupujete skutečnou kvalitu a nikoliv nějaké laciné a nepříliš spolehlivé modely odněkud z asijských trhů.

Hitem jsou již tradičně e-liquidy s příchutí tabáku. Velmi populární jsou pak náplně do elektronických cigaret s chutí mentolu. Zejména mladší generace a ženy dávají přednost nejrůznějším ovocným a exotickým e-liquidům. V nabídce zmíněného e-shopu jsou v tomto ohledu k dostání například e-liquidy s příchutí lesní jahody, maliny, liči, kiwi atd. Je tedy nasnadě, že si zde vybere prakticky každý uživatel elektronických cigaret. Kouření, byť jde stále o zlozvyk, pak může být přeci jen stylovější, než když držíte u úst obyčejnou tabákovou cigaretu, která sama o sobě nepřináší žádný zvláštní a příjemný chuťový požitek.