Fotky? Ty už dnes hravě vytisknete i doma. Víte, jak na to?

Patříte mezi milovníky klasické fotografie, která má nezaměnitelné kouzlo? Máme pro vás skvělou zprávu – fotografie nemusíte zdlouhavě vyvolávat u dodavatele, dnes si je můžete tisknout na počkání přímo z domova či kanceláře. Co k tomu kromě kvalitní tiskárny potřebujete a jak na to?

Domácí tisk fotek? Už nějakou dobu to není žádná novinka. Stačí mít moderní barevnou tiskárnu a pustit se do práce. Připravte si nejoblíbenější momentky nebo rodinné fotografie a třeba nějaký ten vhodný rámeček – vždyť co je lepší dárek blízkým, než foto vzpomínka? Jdeme na to!

Jaké výhody skrývá domácí fototisk?

Spěcháte na tisk fotek? Tak pak čtete ten správný článek. Nemusíte objednávat vyvolání momentek z dovolené, rodinné oslavy nebo teambuildingu – a čekat několik dní až týdnů, než je budete muset vyzvednout… protože díky domácímu tisku si je můžete prohlížet už za pár minut. Dalším benefitem je pak nákladovost. Normální náklady na domácí tisk? Co takhle 2 Kč na kus. Taková investice je s běžným tiskem fotografií nesrovnatelná.

Není tiskárna jako tiskárna. Na které vytisknete fotografie?

Plánujete se pustit do domácího tisku fotek? Poslouží vám nejlépe inkoustová tiskárna. Novější modely dokonce snadno propojíte s telefonem a tabletem, abyste během okamžiku vytiskli i tu nejčerstvější vzpomínku. Před tiskem už jen zkontrolujte stav náplně do tiskárny. A aby byly fotky dokonalé, neobejdete se bez fotopapíru.

Tisk fotografií? Jedině na kvalitní fotopapír

Tiskárna je připravena. Co dál? Kromě náplní ji nakrmte vhodným a kvalitním fotopapírem. Dnes běžně pořídíte nejen A4 formát, záleží vlastně na tom, jakou velikost výsledných fotografií chcete – běžné fotografie od fotografa bývají velikosti 10 na 15 cm a 9 na 13 cm. Jak takový fotopapír vybrat? Právě on slouží jako nosič a ve výsledku ovlivní kvalitu fotografie. Čím větší gramáž, tím tužší fotografie, která má rovněž větší životnost. Navíc je třeba vybrat si i povrchovou úpravu papíru – fotopapír může být matný či lesklý.

Nainstalujte správný program a směle do toho!

Jak si kvalitní tisk domácích fotografií usnadnit? Nainstalujte si vhodný program a pusťte se do toho. Vyzkoušejte například Pics Print nebo některý z řady nástrojů určených právě pro tisk fotek. Za malý moment se tak s rodinou můžete probírat oblíbenými obrázky nebo uspořádat soutěž o nejpovedenější snímek. Nebo soutěž o nejlepší dárek pro babičku? Vánoce se blíží!