Hořčík a zdraví

Hořčík je jedním z často opomíjených a nesmírně důležitých prvků, které nám pomáhají udržovat dobré zdraví. Proč se vyplatí dodávat ho tělu?

Nejdůležitější vlastnosti hořčíku

Hořčík stabilizuje funkce nervového systému a zlepšuje práci šedých buněk. Tím, že se podílí na přeměně sacharidů, bílkovin a tuků, určuje zásobování tkání a buněk těla energií, zejména nervových buněk mozku citlivých na jeho nedostatek. Snižuje také jejich hyperaktivitu, má uklidňující účinek na organismus. Zlepšuje paměť a myšlení.

Hořčík nejen předchází srdečním chorobám, ale podporuje i jejich léčbu. Lidem po infarktu se podává nitrožilně (zabraňuje vzniku krevních sraženin a nebezpečných arytmií).
Pokud má tělo nedostatek hořčíku, může dojít ke stažení stěn cév, což vede ke zvýšení krevního tlaku. Proto se lidem s hypertenzí doporučuje jíst potraviny bohaté na hořčík.

Pomáhá v boji proti hypertenzi

Ať už máte v rodinné anamnéze osoby se srdečním onemocněním a vysokým krevním tlakem, nebo se jen chcete ujistit, že si udržujete zdravý krevní tlak, přidání hořčíku do vaší stravy je jednoduchý a účinný způsob, jak se vyhnout nepříznivým účinkům vysokého krevního tlaku. .

Trpíte chronickými migrenózními bolestmi hlavy? Jedním z nejúčinnějších způsobů léčby migrény může být něco tak jednoduchého jako doplnění hořčíku. Někteří vědci navrhují, že každý, kdo trpí migrénami, by měl jako lék vyzkoušet hořčík.

Pomáhá při depresích a jiných poruchách nálady

Ačkoli se neprokázalo, že by nedostatek hořčíku způsoboval deprese, mnoho lidí zjistilo, že hořčík užívány při depresi jim usnadňuje zotavení. Hořčík se také ukázal jako účinný při léčbě jiných problémů, jako je úzkost.

Pomáhá proti cukrovce a kardiovaskulárním chorobám

Nedostatek hořčíku může vést k inzulínové rezistenci, která zase může vést k dalším problémům, včetně zvýšeného rizika cukrovky a srdečních chorob. Zajištění dostatečného příjmu hořčíku může pomoci předejít těmto problémům a udržet hladinu cukru v krvi pod kontrolou. Vyberte si na https://allnutrition.cz/ALLNUTRITION_Mag_B6-opis36094.html.

Podporuje zdraví kostí

Zdraví kostí je nesmírně důležité pro každou lidskou bytost, ale zejména pro dívky, když vyrůstají.
Hořčík, jehož více než polovina je uložena v kostech těla, spolupracuje s vitamínem D a vápníkem na podpoře kostí. Dostatek hořčíku ve vašem těle může pomoci předcházet vážným problémům, jako je osteoporóza, což může být zvláště důležité, pokud jste k těmto onemocněním obzvláště náchylní. Pokud tedy jíte hodně produktů z hořčíkových dolů nebo užíváte doplňky stravy, musíte také zvýšit množství vápníku ve vaší stravě.